Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó enni a...

Miért nem hajlandó enni a szárazat a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves nagyon energikus mozgékony staffordshire terrier szukám. Izmosnak izmosnak mondanám. Az a gondom hogy a száraztápot szinte egyáltalán nem akarja megenni. Igaz most szemét rossz chappija van így a hó végére ez telt de a márkásabb táp ha van az se kell neki. Más kaját legyen az kenyérhaj vagy akármi más amit eszek azt megeszi. A legutóbb összekevertem a tápját maradékkal, persze hogy a maradékot ette ki belőle. (ne olyan moslékra gondoljatok csak az ebédből hagyott adag) Mit tegyek hogy kedvelje a tápot hisz abban van minden ami neki kell vitamin. köszönöm

#szeretet #táp evés
2013. dec. 31. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

A kutyád szerint a tápnak fos íze van. Ha te pl utálod a karfiolt, akkor elég nehéz lesz megszerettetni csak úgy.


Be ne vedd már ezt a marhaságot, hogy "tele van a kutyák számára létfontosságú vitaminokkal". Ez egy marketingfogás. A kutyák / farkasok hidd el nem barackot meg almát esznek a természetben.


Ha nagyon azt akarod, hogy a tápot egye, akkor ne adj neki mást, majd egy idő után ráfanyalodik. De szerintem inkább etesed rendes kajával.

2013. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Ő valószínűleg nem tudja, hogy neki azt kell szeretnie. Inkább azt eszi, amit a gazda is. A legtöbb kutya már csak ilyen. A reklámnak meg nem kell felülni. Sajnos a kutyák legtöbbjének főzni kell, annak illata van, nem pedig száraz gyári tápot adni neki, amit csak végső esetben, teljesen kiéhezetten hajlandó megenni. Ráadásul a bennük levő tartósítószer és egyebek miatt még baja is lehet a kutyának. A kutya nem hülye, nem véletlenül nem akarja megenni.
2013. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Amúgy becsülöd a kutyát, hogy elvárod, hogy egye meg a szerinted is "szemét rossz chappit". Ha szerinted is rossz, akkor a kutya miért egye meg?
2013. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért elég sok blődség elhangozz eddig.


A kutyatápok között is van különbség.Ráadásul hatalmas.

A chappi egy sz*r táp,ellenben teli van nyomva ízfokozóval,hogy a kutya megegye.Viszont a tied a mesterségesen felfokozott kaját sem hajlandó megenni,tehát szimplán válogat.


Egy normál minőségű táp (Brit,Brit Care,Acana,Carni LOve,Flatazor,Orijen,TOTW,stb.) nagyon jó minőség,és nincs benne mesterséges adalékanyag.


A konyhai maradék pont nem neki való.Fűszeres,sós,ízes.Kicsinálja a gyomrát.


A főzésnél meg a nyers etetés ezerszer jobb,ha már idehozta valaki...a főzés kifőz minden értékes dolgot a kajából,tehát egy méterrel nem vagy előrébb,mintha táppal etetnél.


Vagy nyers etetés (BARF,PREY) vagy rendes táp.Ami nem reklámozott..

2013. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki írta, hogy a kutya tudja mi a jó neki, kérem magyarázza már meg, hogy pl egy öngyújtóban milyen hasznos tápanyag lakozik, mert a kutyám előszeretettel rágcsálta régebben. A kutya normál esetben azt eszi meg, amit elé raksz. Ha válogat az csak a te hibád, mert amint nem nyúl hozzá, te gyorsan adsz neki valami finomabbat. Na ezt nem szabad, azon kívül, hogy mennyire bosszantó, még veszélyes is lehet, mert a betegségek leggyakoribb tünete az étvágytalanság. Ha ezt nem veszed észre időben, mert azt hiszed csak megint válogat, komoly gond is lehet. Egyébként nem szerencsés össze-vissza adni a kutyának mindenfélét, ők nem emberek, korántsem vágynak olyan változatos ételekre, mint mi. Viszont a gyomrukat remekül kicsinálja, ha állandóan mindenféle tápot meg maradékot kap ami éppen sikerül. Ha nincs pénzed normális tápokra, ajánlom figyelmedbe a nyers etetést, nálunk most éppen lazac a menü gyümölccsel, kiegészítőkkel.
2013. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hu ne veszekedjetek már! Tudom hogy rossz a Chappy de én általánosságban írtam hogy mindegy ennek hogy jó vagy rossz nem kell neki. Volt hogy kiéheztettem, de akkor se kellett neki pár szemnél több. Fűszereset nem kap mert nagyon gyenge a gyomra rendkívül gyorsan kijön belőle ami nagyon zsíros vagy fűszeres. Szóval nem kap olyan kajákat. Na mindegy nem tudom mit kellene tennem talán a minőségi tápra hajlandó lesz ráfanyalódni. A dolgokat meg nem a reklámból vettem hanem az orvos mondta hogy milyen kategóriájú eledel kellene hogy a mozgékony de gyenge gyomrú kutyámnak ne legyen baja.
2013. dec. 31. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
És az sem segít ha úgy teszel, mintha beleennél? Egy próbát megér.
2013. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hohó ez okos kutya túlságosan is szóval szerintem nem venné be de egy próbát megér!
2013. dec. 31. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!