Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám nem hajlandó megenni...

Kiskutyám nem hajlandó megenni a száraztápot, pedig eddig boldogan ette. Baj lehet?

Figyelt kérdés
9 hetes a kutyus, 1 hete van nálunk. Royal Canint kap, eddig semmi baja nem volt vele, tegnap óta azonban nem eszi meg,. Odamegy, megszaglássza, és otthagyja. Nem látszik betegnek, ugyanolyan élénk, mint eddig. A konzervre viszont egyből úgy ugrik, mintha egy hete nem evett volna. Baja lehet, vagy csak simán finnyás?
2013. nov. 15. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Finnyás.

Fel szoktad önteni a tápot vízzel? Nálam olyan kutya is megette így, amelyik eddig nem nyúlt hozzá.

Vedd el tőle, ha nem nyúl hozzá, és csak a következő etetéskor kapja meg. Nem jó már most engedményeket tenni, ha hosszútávon táppal szeretnéd etetni, akkor egye csak meg.

2013. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eleinte vizeztem, 2 napja az állatorvos azt mondta felesleges, így abbahagytam. Lehet, hogy ezért nem tetszik neki?
2013. nov. 15. 09:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami kiskutya nálam volt ideiglenesen az szívesebben ette úgy, én mondjuk azért vizezem a sajátomnak, mert így nem habzsol annyira a kutya, visz be elég folyadékot a táppal együtt, könnyebben nyeli.

Nem mondom, hogy ezért nem eszi, simán lehet, hogy nem éhes, mert mondjuk többet kap, mint megenne, vagy finnyás, mert megtapasztalta, ha nem eszi meg a szárazat, akkor kap konzervet. Egy kutya sem halt még éhen egy teli tányér előtt, baja pedig nincs, hisz a konzervet enné.

2013. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. nov. 15. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam , állatorvossal közösen mindent kipróbáltunk, de nem evett, erősen fogyni kezdett akkor feladtuk és maradt a főzés :D

Étrendet raktunk össze a dokival nem tudtam mást tenni.

2013. nov. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem adok soha konzervet.nem tudom,milyet vettél,de tele vannak ízfokozókkal .A royal helyett van jobb is,csak arra figyelj,hogy kicsi legyen a szemcse nėrete.Nekünk kölyöknek az Eucanuba tápot szerette,de az Acana is jó volt.Ki kell tapasztalni.
2013. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap dél óta nem evett, a reggelit elvettem előle miután otthagyta, most viszont sírva keresi. Így is várjam meg szerintetek a következő étkezést?
2013. nov. 15. 09:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet:) Nekünk az vált be mikor még kutyakaját evett és éhségsztrájkolt, hogy a konzervjét belekevertem a szárazba,és hetek alatt fokozatosan kivontam belőle.
2013. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen pici, gondolom még háromszor eteted, lassan kaphatja az ebédét, a hisztinek nem kell engedni:)

Ki kell tapasztalni, hogy mikor éhes a kutya, mi a 10 hónaposunknak reggel és este is adunk, de reggel csak minimálisat- nem is enne annyit szívesen. Nálunk a déli etetés volt, ami nehezen ment eleve, mert nem volt éhes.

2013. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!