Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel kutyust szeretnék...

Jack Russel kutyust szeretnék az alábbi keretek között?

Figyelt kérdés

Mindent amit találtam elovastam a JRT-ről Régóta szeretnék kutyust, jelenleg lakásban élek de 1-év múlva már kertes házban fogok, így a kutyus kb.1évet fog csak lakásban élni. Van egy 13éves Cicám akit imádok (de volt már több kutyám is még előtte), így fontos lenne hogy a Cicával jól kijöjjön. Kezdetben külön zárnám őket amíg egyedül vannak. Illetve Nyugaton bevett szokás hogy nagy ketrecre szoktatják a kiskutyát amíg nem tanulja meg hogy ne a lakást szedje szét (pár hét). Dolgozom, így reggel tudnám sétáltatni, illetve 8-órával később akár több órára is-mivel futni is szoktam. Este pedig még egy pisilős séta beleférne. Hétvégén pedig kirándulnánk, illetve bárhova mennék jönne velem. Ami még gond lehet hogy ősszel-télen egy héten 1napon 12órát vagyok távol?!

A kutya kiválasztásról olvasom mindig hogy csak jó tenyésztőtől stb., de nincs annyi JRT- és ha senki nem veszik meg szegény "olcsó" kutyusokat akkor velük mi lesz.


Van a közelben tó, agility pálya, erdő- szóval lenne mit felfedeznie, mivel külvárosban élek.


2013. dec. 31. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azokat a szegyén olcsó kutyusokat mindenki sajnálja,csak a tenyésztőjük nem.De ne ess ebbe a hibába.Igaz ez nem ilyen fajta de ez az eset:: [link]

Ezeknél az embereknél a kutya az összes tüzelésnél megellik.(remélem tudod,ez milyen hatással van az egészségére),kiskutyák csak nagyon ritkán kapják meh az oltásokat,stb.

2013. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszögezném hogy ne vegyél szaporítótól. Én is egy szaporított selejt idegbeteg jacko rossz tulajdonságait viselem el a szomszéd miatt. a kutyát nem sétáltatják az udvaron berögzült szokása hogy fel alá rohan véresre szakítja a drótkerítés a pofiját annyira őrjöng ha meglát valakit. Nagyon nevelni kell mert egy energikus terrier akinek soha nincs állj mindig képes mozogni, nem fárad. Kölyökkorban a lakásban meglesz de nagyon kell az agyát fárasztani. A klikkerre jól reagálnak a hallottak szerint. Cicával nehéz lesz szoktatni de nem lehetetlen. Az idős macskák nem annyira tolerálják a csintalan kiskutya ugrándozását.
2013. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit először leirtál,egy Jack Russel meg lenne rajta,de az egy kicsit aggasztó,hogy 12 órát távol vagy(értelmeztem,hogy nem mindig).Ezt tisztázzuk le(a kérdésekre őszintén válaszolj,ezzel nem engem csapsz be):

Ilyenkor a kutyus a kertben van?

Reggel és este tudsz neki enni adni?(esetleg valaki más?)

Ilyenkor is tudsz vele foglalkozni min. másfél órát?(esetleg valaki más?)

Ha minden kérdésre a válaszod igen,jöhet a kutyus és az időszak is okés,de ha nem maradj a plüsskutyáknál.

2013. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Én a 12 órás távolléthez szólnék hozzá:

Nekem border colliem van, ami szerintem nem kevésbé munkamániás, mint egy JRT, de én pl 12 órás műszakban dolgozom. Nagyon aggódtam az elején, de szoktatás kérdése az egész. Az enyémnek meg se kottyan. Ha eleget van foglalkozva vele akkor 1-2 nap kibírja magában is. Én a maradék szabadidőmben sokat foglalkozok vele, így nem viseli meg. A lényeg, hogy ne egyik napról a másikra legyen magára hagyva ilyen sok időre. De ha tényleg csak heti 1 napról van szó, attól semmi baja nem lesz.


Hozzátenném, hogy az én kutyám 7 hónapos és kezdetektől fogva fokozatosan szoktatva volt a jelenlegi életmódunkhoz a párommal. Mikor elhoztuk 4 hónapot voltam vele otthon, mert nem dolgoztam és így volt időm nagyjából mindenhez hozzászoktatni. Nagy boldogság van, mikor hazaéreünk, de nem zakkan meg a távollétünkben sem.

2013. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem JRT kanom van. Alapvetően mozgásmozgásremozgás az élete. Erre készülj fel.

Másrészt az elején kb 3-4 hónapig nem lenne hátrány ha valaki szinte mindig lenne vele. A miénkkel így volt. S lámlám.. nem kell szoba ketrec, kenel..semmi. Ugyanis semmi galibát nem csinál.. ha nem vagyunk itthon nyugodtan alszik.. egész nap is ha úgy esik. Nevelés kérdése. Ha ez elején oda figyelsz rá, akkor szükségtelen a szoba kenel. Nem rég sajnos mamámat kórházba kellett vinnünk. A kutya konkrétan majdnem egész nap egyedül volt.. több mint 12 órát. Probléma mentes volt.. annyi hogy ő ha egyedül van itthon..nem eszik és nem iszik. ( viszont soha nem is történik baleset.. gondolom ez miatt nem is iszik hogy ne kelljen neki pisilnie). Máskor is van egyedül néha 8-10 órákat.. nincs gond. Nevelés kérdése.

Viszont.. makacs, akaratos, domináns.. stb. Erre is készülj fel, bár neveléssel ez is korrigálható. :)

2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és nekünk lakásban van.

*Utolsó voltam.

2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha senki nem veszi meg a kutyusokat, akkor valószínűleg bekerülnek egy menhelyre, ahonnan örökbe lehet őket fogadni, a szaporító meg végre befejezné a tevékenységét és visszatérne a disznókhoz, mert nem érné meg a dolog. Az állatvédők a lelküket kitehetik sem szűnik meg a szaporítás, amíg vannak olyanok, akik mindenféle álhumánus indokok miatt megveszik a terméküket.
2013. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A cikket külön köszi, így már értem és ez elszomorító- de akkor honnan tudom hogy jó helyről veszek-e kuytát. Honnan vegyek? Tud valaki ajánlani megbízható helyet, és ott mennyibe kerül?


A kérdésekre a válasz:

12-órát egy héten egyszer lenne egyedül, és azt is csak ősszel-télen. Természetesen bent lenne, hiszen akkor épp hideg van. Enni kapna ettől még reggel-este és ha későn is de kivinném csak nem annyi időre mint máskor.


Hiszek én is a nevelésben, volt tacsim (ráadásul gyerekként), ő is lakásba kezdte később kertesbe költöztünk. Fura volt hogy 11-évesen nevelnem, fegyelmeznem kellett egy kiskutyust, viszont fantasztikus Társam lett. Mindenki irigykedett rá, hogy szót fogadott, elkísért a suliba, megvárt, vadászott a réten de egy szóra visszajött ha hívtam. Ha láttam hogy jön utánam suliba és visszazavartam akkor is szót fogadott, csak sokszor nem vettem észre hogy jön:) Őt elvesztettem, de azóta is szeretnék kutyust.

2013. dec. 31. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:

4/8


Ne haragudj, de azt írod a kutyád 7 hónapos. 4-et voltál vele otthon. Akkor mikor/hogyan szoktattad hozzá "a kezdetektől fogva" a 12 órás egyedülléthez???

2013. dec. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!