Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergeti a farkát?

Miért kergeti a farkát?

Figyelt kérdés
Valamit hallottam arról, hogy a kutya akkor is kergeti a farkát, ha a bűzmirigyével nincs valami rendben ? A férgesség kizárható arra többször is kap egy évben gyógyszert. Ha a bűzmiriggyel van a gond akkor ez viszket vagy fáj neki ?
2009. nov. 28. 16:48
 1/7 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
Ha a bűzmirigye tele van, akkor gyulladt, fájdalmas. A farokkergetés nem annyira jellemző, inkább a rágás, fenéken csúszás. Én azt mondom, ne találgass, vidd el miharabb állatorvoshoz a kutyádat.
2009. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
azért kergeti, mert unatkozik, és így köti le magát, foglalkozz vele többet, szólj rá ha kergeti és abba fogja hagyni
2009. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám (6 éves) kicsi kora óta kergeti a farkát. Ha örül, ha mérges, mindig talál rá okot, de semmi baja nincs ettől függetlenül.
2009. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Lehet idegrendszeri probléma vagy valamilyen pszichés trauma. Mindenképpen tenni kell valamit!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__446536-miert-..

Ebben a kérdésben én ajánlottam Jan Fennell könyvét, olvasd el Te is!

2009. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ez a fenéken csúszkálás nagyon jellemző a kutyámra, mindenképp elviszem dokihoz.

Szegény kutya nem tudja mondani, hogy mi baja van, csak kínlódik. Én hülye meg nem kapcsolok hamarabb, hogy valami gond lehet. Amúgy egy nagyon életvidám kutya, rengeteget foglalkozom vele, na meg Ő is velem.... :))

2009. nov. 29. 10:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat szánkázik, és amúgy jó kedvű, vidám, sokat foglalkozol vele, akkor ez bűzmirigy probléma lesz. Vidd el dokihoz, ő kinyomja, ha súlyos, akkor ad rá gyógyszert vagy szurit (antibiotikum, gyulladáscsökkentő), és hamar el fog maradni a farok kergetés.

Esetleg az oldalát vagy a fara tájékát nem szokta harapdálni, rágni? Az is tünete a bűzmirigy gyulladásnak.

A bűzmirigy rendes ürülését elősegítheted azzal, hogy heti 1-2x alkalommal adsz neki pl. farhátat, illetve heti 1 nagy csülökcsontot vagy velőscsontot. A csont tömöríti a székletet, a kemény széklet pedig elősegíti a bűzmirigy ürülését (a bűzmirigy váladéka nedvesíti a kakit, hogy ki tudjon csúszni).

2009. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek ritka jó tanácsok. És valóban rendszeresen harapdálja a hátsó lábát, illetve a farkát is próbálja. Akkor szinte már biztos, hogy ezzel a miriggyel lesz a baj... Van még egy érdekes dolog amit észrevettem. Ha kefélem a szőrét akkor mindig a szőr fekvésével ellentétes irányban csinálom, úgy ahogy ez elő van írva, és csak a végén csinálom párszor a szőr növés irányába, hogy visszaálljanak a felborzolt szőrszálak. Na ez az amit már nem hagy. Amíg a farától a nyaka irányában megy a kefe akkor semmi gond, de fordítva próbálva "félti a farát" és inkább leül. Utána meg elkezdi ismét kergetni a farkát.... Ez az első kutyám ami ezeket a tüneteket produkálja, ezért olyan ismeretlenek számomra....
2009. nov. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!