Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4.5 hónapos GOLDEN RETRIEVER...

4.5 hónapos GOLDEN RETRIEVER kutyám mindig felugrál és harap. Lehetséges, hogy azért, mert most cserélődnek a fogai? ( Egyébként nagyon ragaszkodó rendes kutya! )

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fönöknek képzeli magát ! A fog csere nem jelenti azt, hogy neki mindent szabad.
2009. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivel ő a főnök! És nem tudod hogy tudom leszoktatni erről? Amikor ezt csinálja akkor rászoktam szólni de smmi :S
2009. nov. 28. 18:23
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Az tény, hogy nőnek a fogai, de ezeket nem azért csinálja. Neme Labradorom van, (majdnem olyanok, mint a Goldenek, csak rövid a szőrük) ő is csinálta kiskorában, az egyik ismerősöm figyelmeztetett, hogy még idejében szoktassuk le különben amikor megnő akkor is fel fog ugrálni, és játékból csak ugyan, de harapdálni is fog, ami később a kifejlett felnőtt fogai miatt fájni fognak, jobban mint most.

Szóval szerintem kapd el a kutyusodat időben, és legyél határozozz, következetes, mert különben mindig ilyen rosszcsont marad. Szólj rá határozottam amikor csinálja. CSak annyit mondj hogy NEM! Ez egy egyszerű szó, és mindeg tilos dologra használhatod, így egy idő után megérti jelentését. A szeretetedet a kutyus felé nem úgy tudod kifejezni, hogy mindent megengedsz neki, hanem hogy vanna határok, amiket ha betart, akkor megdícséred. Az a fontos, hogy egy kicsi "elnáspángolásnál" soha ne üss rá nagyobban, különben később félhet a kezed közeledésétől is. Ha nagyon rossz volt, harapdált, akkor csapj egy közepeset a kis pofijára egy összetekert újságpapírral. Ez nagyon hatásos, érti a célzást, nem fáj neki csak épp egy kicsit, és nem a saját kezeddel okoztad. Minden tiltásnál használd a NEM szót, és később csak akkor üss rá újságpapírral, hogyha a NEM- el nem foglalkozik, úgy tesz, mintha nem hallaná. Az viszont nagyon fontos, hogy ha leszidod valami miatt, akkor közvetlen utána szidd le, ne percekkel később, mert akkor nem érti már, hogy miért kapta. Még egy fontos, hogy ha le akarod szidni akkor ne hívd magadhoz, hanem te menj oda. Ha magadhoz hívod az mindig pozitv élmény legyen neki, és ne leszidás. Viszont ne kergesd. Ha játszani kezd amikor közeledsz felé, és elkezd "menekülni" és az ellenkező irányba menni, akkor csak szólj rá, hogy NEM. Valószínű az elején nem fogja érdekelni, akkor hagyd békén. Érezze, hogy nem foglalkozol vele,mert megsértődtél. NE nézz rá egy ideig, ne szólj hozzá, csinálj úgy, mintha nem is lenne ott. Egy idő után megtanulja. Viszont ha valami ügyeset csináljutalmazd meg! Simogasd meg! Fontos, hogy idejében szokja a pózást, akár csak kis időre is. Az ül, marad és a NEM, ezek még a legfontosabbak!

Tudom kicsit hosszúra sikerült a mondókám. De tudom milyenek, nekem az első kutyusom volt, addig nem volt kutyám, és nagyon nehéz volt, rosszcsont volt, sokszor kitolt velem, de kb. másfél vagy két éves korára teljesen kinőtte, és most már mindent megcsinál amit kicsinek elviccelt.... :)

Sok sikert, gazdi! :)

2009. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszi a jótanácsokat!

Remélem menni fog :)

2009. nov. 28. 18:55
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

én nem a ráütést ajánlanám! sosem szabad megütni!!!próbáld meg inkább a grabancát megrángatni!az is rossz neki! ráadásul a mamájuk is úgy büntetik!közben mond neki mérgesen h NEM! és meg fogja érteni!

nállunk a pici yorkim is így szokik le rossz szokásairól!

egyébként lehet játszani akar veled a kutya! vegyél elő egy rossz rongyot vagy lehet kapni ilyen tök jó kis kötélcsomókat! azzal játsz vele!

2009. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség sem grabanc cibálásra, sem csapkodásra...

Amúgy valóban egy kis falkavezér kezd cseperedni a kutyádból, ezért még most kezdd el következetesen nevelni! Én nem akarok most ide kisregényt írni, mert csak azt tudnám szóról szóra leírni, amit az ajánlatom:

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyv.

Ebben minden benne van, hogyan kell a vezérséget átvenni a kutyától, erőszak és kényszer nélkül! Ezen kívül a saját konkrét problémádra is megtalálod benne a megoldást, nevezetesen a felugrálás és a harapdálás. Szívből ajánlom, nagyon sokat lehet tanulni belőle. És ha alkalmazod a leírtakat, akkor ezek a problémák is megszűnnek és lesz egy kiegyensúlyozott kutyád!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Sose üsd meg! ne kényszerítsd, ne neveld arra, hogy félnie, tartania kelljen tőled. Így sokkal nagyobb eséllyel nevelsz belőle agresszív kutyát.


Olvasd el ezt: ***** Minden kérdésedre választ találsz benne, ami a kutya nevelését illeti. Ne késlekedj, most kell megfogni, amíg fiatal!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Összes kiskutya rágcsálja az ember kezét meg ugrál aztán leszokik róla. Nekem is ez volt olyan 6 hónapos korára teljesen leszokott róla.
2009. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya azért ugrál fel , mert magára akarja vonni a figyelmet. Nem kell megutni csak hátat kell neki fordítani.Meg kell kérni a tobbi családtagot is, hogy senki ne nyúljon hozzá még annyira sem, hogy a kutyát ilyenkor lenyomja a foldre. Mert o az érintésre is vágyik. Minden alkalommal ha ezt megismételed, akkor leszokik rola. Ha pedig máskor kozeledik, de már nem ugrik fel ,akkor meg kell dicsérni és kapjon jutalom falatkát.

Ami a harapdálást illeti, ezt azok a kolykok csinálják, akiket 8 hetes koruk elott hoztak el az alombol. Ott ugyanis megtanulja, hogyha valamelyik testvérét erosebben harapja meg az vonít. (így megtanúlja, hogy milyen erosen haraphat). Ha elebb kerult ki az alombol akkor ilyen voníto hangot kell kiadni, amikor harap és ettol leszokik, mert tudja, hogy ez a másiknak akivel játszik fáj, ez természetes viselkedés amit még az oseitol kapott, csak ki kell használni.

Majd írd meg , hogy sikerult e ezzel leszoktatni a felugrálásrol eg a harapdálásrol.

2009. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak azt kérdeznám: láttatok-e már farkasokat vagy nem is, kutyákat amint megfegyelmezik egymást, a kölykeiket. Sokkal durvább mint egy pofon, vagy rázás. Evvel csak annyit akarok mondani, hogy nem lesz tőle semmi baja ha kap egyet amikor nagyon rossz. Igenis tudnia kell, hogy a főnök erősebb nála. Van amelyik kutyának nem válik be, de a legtöbbnél nem árt, ha életében egyszer-kétszer kap a fenekére egyet.
2009. nov. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!