Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülye kérdés: ha a kutyámat...

Hülye kérdés: ha a kutyámat meg akarom tanítani átfordulni (gurulás) jutival, attól ugye nem kaphat bélcsavarodást?

Figyelt kérdés
ugyanez: futtatón kihívom játéké közben jutalomfalattal, hogy nehezített körülmények között is gyakoroljuk a behívást. Virslit szoktam vinni. Két virsli között pedig rohangál. Ez gond?

2014. jan. 1. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem :)Azért olyan könnyen nem kapnak bélcsavarodást.
2014. jan. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hali! Nem hülye kérdés. De attól is függ, hogy milyen fajta kutyád van, mert általában a közép és nagytestű kutyák vannak inkább veszélyben! Ha sokat eszik legalább 1-2 órát várni kell hogy emésszen. Nekem volt több kutyám is, egyikük pont bélcsavarodásban halt meg....kemény volt. Figyeljetek oda rá és akkor nem indul rosszul az év!
2014. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) figyelek amúgy, kaja után mindig hozza a maciját, hogy játsszunk, de keményen ellenállok :) meg persze amúgy is én vagyok a főnök, haha. hát ez kb fél virsli lehet, amit megeszik játék közben.
2014. jan. 1. 23:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen fajtájú a kutya, ha kistestű, akkor kisebb valószínűséggel kaphat, de nem kizárt, csak kisebb az esélye.

Ha nagyobb testű, mély mellkasú, akkor veszélyeztetettebb.

Enyém az utóbbi kategória, evés után min 1-1,5 órát csendes pihi van, és ha valami nagyobbat kap rágcsálni nap közben, akkor nem hemperegtetem. Csak akkor gyakorlom ezt vele, ha tudom, hogy előtte nem evett, és ha bemutatóra megyünk előtte direkt nem kap enni. Jobb félni, mint megijedni.

2014. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát az enyém ilyen kicsi/közepes. shar pei keverék, de kb akkora lehet, mint egy beagle vagy még kisebb.
2014. jan. 2. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem annyira hülye a kérdés, ugyanis a veszélyeztetett fajtáknál (agár, dobi, rotti, stb.), előfordulhat, hogy gondot okozhat a hempergés, de azért nem kapnak ők olyan könnyen gyomorcsavarodást, pláne nem azért, mert két virslikarika között szaladgál egy kicsit.


Egyébként ne adj neki minden behívásnál kaját, mert később csak azért fog odaszaladni, hogy gyorsan elvegye a kaját és már fut is tovább, így lehetőséged se lesz megfogni, ha esetleg szükséges lenne.

2014. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!