Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet egy kutyával...

Mikortól lehet egy kutyával fedeztetni?

Figyelt kérdés

7 hónapos Westie kanom van, FAJTISZTA! És majd szeretnénk kölyköket. FAJTISZTÁKAT! Mikortól lehet fedeztetniii?

jah és illik kiskutyát kérni?


2009. nov. 28. 20:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%

Akkor előlről.

Minden kutya fajtiszta, mert a kutya a faj.

Fajtatiszta akkor a kutyád, ha törzskönyves. Különben keveréknek számít.

A kölykök is akkor fajtatiszták, ha törzskönyvet kaphatnak.

Fedeztetni másfél éves kor után,

a kötelező szűrési vizsgálatok elvégzése után

a megfelelő orvosi felkészítés után szokás.

2009. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
71%

Igaza van az elsőnek, ezen kívül még kiegészíteném azzal, hogy a szűréseken kívül vidd kiállításra, szerezzetek minősítéseket is. Ha komolyabban érdekel a tenyésztés, akkor mélyedj el komolyan a témában, ismerd meg a szeretett fajtát magas szinten és a kiállításokon rengeteg tapasztalatot szerezhetsz, megismerkedhetsz más, komoly tenyésztőkkel, akiktől sokat tanulhatsz és kialakíthatod a kapcsolatrendszert, hogy a kutyádhoz legmegfelelőbb szukát megtaláld! Ez nagyon összetett dolog, ha csak azért szeretnéd, hogy a kutyád "élvezze", akkor ne tedd! Ha csak azért szeretnéd, mert szeretnél egy kölyköt a saját kutyádtól, ne tedd! A tenyésztés óriási felelősség, a fajta mindenek feletti szeretete és a célja a fajta javítása! Úgy kell csinálni, ha javítani nem is sikerül rajta, rontani semmiképp sem szabad! A törzskönyv egy dolog, de ez ennél sokkal többről szól!

[link]

2009. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

akkor fajtatiszta... most egy hiba miatt.. XD

amúgy.. semmi baja makk egésséges. minden rendben nála. :DDDD csak nincs 'törzskönyve'

2009. nov. 28. 20:21
 4/34 A kérdező kommentje:
ez a kiállitás dolog engem nagyon csábít, csak most hazajött egy kutya és most nem lehet több, mint 3 és van 3.. szóval a lényeg, hogy hazajött még 1 mert nem kellett másnak és most várnom kell. De ha ez elmegy, akkor csakis de csakis Westie szuka és tözskönyves lesz!! :)))
2009. nov. 28. 20:23
 5/34 anonim ***** válasza:
36%
húúúú ezt nem kellett volna leírnod hogy nincs törzskönyve! most sok okos ember meg fog téged támadni hogy undorító szaporító vagy!
2009. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%

Tehát akkor a kanod szűrve van a westie örökletes betegségeire, nem hordoz WSDS-t, cukorbetegséget, CMO-t, patellát, nem hajlamos Lymphomára. Tehát nem fogja őket örökíteni.

Szűrve van herpeszre. Ha mindezek a szűrések megvannak, akkor már csak az a probléma, hogy nem ismered a felmenőt, tehát nem tudhatod, hogy milyen genetikai állományú szukával fedezteted.

2009. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

És ha nincs törzskönyve, azt honnan tudod, hogy az ő szülei mentesek voltak a genetikai betegségektől? És igen, azt honnan tudod, hogy nem egy rokonával fogod pároztatni? Nekem már ott gyanús voltál, mikor olvastam, hogy fajtisztázol! Igaza volt annak, aki írta, hogy most sok támadásnak leszel kitéve! Hát én már néha unom a hegyibeszédet, úgyhogy most megkíméllek tőle, magam helyett átruházom erre, ha még az előző válaszomban nem linkeltem:

[link]

2009. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

idén vettük, láttam a nagyszülőket és a szülőket. minegyik szép Westie. szűrve van megvannak a herék semmi baj komolyan még az a 'fülgyulladás' se volt.. :D


[link]

így néztek ki.


ő meg:

[link]


[link]


[link]

2009. nov. 28. 20:41
 9/34 A kérdező kommentje:
az olcsó kutyát ismerem és NEM VAGYOK SZAPORÍTÓ!! ez olyan felfoghatatlan? ._.
2009. nov. 28. 20:42
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
uh.. és állatgyárat nem akarsz??? ez kell neked, még egy szuka, aztán lehet döngetni:(
2009. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!