Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is viselkedik...

Más kutyája is viselkedik hasonlóan? (evési szokások)

Figyelt kérdés
Nemrég lett egy kutyánk (több mint egy éves palotapincsi, lány), és azt tapasztaltuk nála, hogy a tálkájából nem hajlandó enni, ha száraz tápot adunk neki. Minden mást megeszik a táljából (virsli, szalámi, konzerv kutyakaja), de ezt valamiért nem akarja megenni. Ízleni nagyon ízlik neki, mert érdekes módon kézből elfogadja, ha egyenként adogatjuk neki. Nem lett hozzászoktatva ahhoz, hogy kézből egyen, ezért is furcsálljuk, hogy miért viselkedhet így... Valakiénél esetleg hasonló dolgok merültek fel? Hogyan tudnánk ezt megoldani?(hiszen változatosan szeretnénk neki ennivalót adni, nem csak kutyakonzervet, de azért néha kézből adogatni neki vagy 40 szemet kicsit durva lenne :D)

2014. jan. 2. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Konzervet, virslit, szalámit felejtsétek el, szemét kaja.

Vegyetek jó minőségű tápot (Brit, Orijen, Acana, Pro Plan, stb.) mérjétek ki az adagot, tegyétek ki neki, majd 10 perc múlva vegyétek el. Napokig tarthat, de ha igazán éhes lesz megeszi (közben természetesen semmi nasi!). Ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni hozzátenni néha főtt húst, vagy zöldséget, kefirt, olyanokat amitől változatos lesz. Vagy próbáljátok ki a BARF (nyers) etetést!

2014. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
58%

Elkényelmesedett a kutya és nyilván finomabbnak találja a virslit a száraztápnál, szóval így "zsarol" titeket.


Normális mennyiségben azonnal abba kellene hagyni a szalámi, ételmaradék, virsli, stb. adását, mert nem a kutyának való, gyenge minőségű és túl fűszeres neki, ami idősebb korára gyomorfekélyhez vezet. A kutyakonzervek nagy része is nagyon gyenge, mondjuk annyiban jobb, hogy kb. 80%-ban víz a cucc, amit X00 Ft-ért veszel a boltban :)


Ahogy előttem írták: vegyetek egy rendes, legalább jó középkategóriás tápot (mi is az említett Brit-tel etetünk, nagy kiszerelés vásárlásakor fajlagosan olcsóbb, mint a szupermarketes legalja izék, mint Pedigree meg Purina és társaik), aztán ha látja, hogy nem kap mást, akkor rá fog fanyalodni és idővel megszokja.


Nem kell tutujgatni, hanem azt adni neki, ami egészséges. A gyerekek is legszívesebben csak csokit ennének tortával, mégsem engedjük nekik.

2014. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Minőségi tápot vettünk neki, mi se szerettük volna ilyen pedigrees cuccal tömni, viszont ez eszembe se jutott, hogy ilyen "emberi" kajákat nem kéne ennie. O.O Egyébként ezeket nagyon ritkán kapja, inkább konzervet szoktunk adni neki, főtt húst meg tápot, de az utóbbinál felmerült ez a probléma. Meg is fogjuk próbálni akkor ezt a megoldást, köszönöm a tanácsot! :) (És ha jól értelmeztem a szavaitokból, akkor a kutyának elegendő az, ha csak tápot eszik, esetenként főtt húst,zöldséget?)

2014. jan. 2. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Néha, nagyon ritkán kaphat nasinak egy is virslit, mi például így tanítottunk neki dolgokat, de semmiképp sem a normális kaja helyett kapja, úgy semmi baja nem lesz tőle. A szalámi viszont nagyon fűszeres, ha lehet azt egyáltalán ne kapjon! Gyakorlatilag egy jó minőségű táp fedezi a szükségleteit, de lehet adni bele:

-hetente egyszer nyers tojást

-főtt húst

-kefirt

-zöldséget, gyümölcsöt

-nyers húst (kivéve sertés)

-és nem árt ha néha kap valamilyen csontot, ez a fogai miatt kellene

A konzervnek azért nincs értelme, mert 80%-a víz, és semmi tápértéke nincs, gyakran a büdös is, és ki tudja mit tesznek bele, valamint rágni sem kell, így a kutya fogainak is sokat árt. Remélem megoldódik a gondotok, sok sikert! :)

2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A sajtot kifelejtettem, azt nagyon szeretik, de abból is csak minimálisat, mert kicsi fogja a székletet!
2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen kutyám van. Ő ilyet nem csinál, inkább azt, hogy egyszerűen nem hajlandó enni. Pedig a kedvencét vettük, de nem hajlandó enni napok óta, csak ha kenőmájat keverek rá. Illetve otthon nem eszik, de ha lemegyünk anyuékhoz, ahol szintén van egy másik kutyus is, ott persze nyomatja a kaját, azt is, amelyiket egyébként utálja.
2014. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, ez nem természetes, hidd el. Nem májkrémet kell kenni rá, hanem annyira kiéheztetni, hogy megegye amit elé teszel. Nincs rosszabb egy válogatós kutyánál, amivel csak magának árt mert hol fosik, hol székrekedése van a sok össze-vissza zabálástól.
2014. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kérdező: igen, egy jó minőségű táp minden élettani igényét ki kell, hogy elégítse.


Nagy tételben érdemes a tápokat venni, egyszerre sokba kerül, de sokáig ki is tart. Én az alphazoo.hu-t javaslom, olcsóbb, mint a magyar webáruházak, mert lengyel a cég és ott kedvezményes a tápra az adó.

2014. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, tudom, hogy nem természetes, nem is értem, mert nem mindig csinálja ezt. Viszont van, hogy három napig inkább nem eszik. De tegnap végre megtört, mert már a tálját nyalogatta, odaadtuk neki a kaját, amit szoktunk, és megette. Néha nem tudom mi jön rá.
2014. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbáljuk ezt a módszert amit javasoltatok, már csak édesanyámat kéne meggyőznöm, mivel ő nem akarja "éheztetni a kutyát"... -.-

Köszönöm még egyszer! :)

2014. jan. 3. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!