Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyról vélemények? Miért...

Huskyról vélemények? Miért ajánlanátok ill. miért nem?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok választ, akiknek volt vagy van huskyjuk és itt élnek Magyarországon vagy bármilyen más nedves kontinentális helyen.

2014. jan. 2. 21:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A vonyítás nálunk nem zavart senkit, az utcában több kutya is vonyít pl. a templom harangozásra. :)

A miénk is csinálta, jó is volt, ha nem keltem fel az órára, tudtam, hogy rá számíthatok. :)

2014. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

A szibériai husky a munkakutyák (szánhúzás, teherhordás, vadászat) közé tartozik, közepes méretű, Kelet-Szibériából származik. Onnan elterjedt Alaszkában és Kanadában is. Szőrzete vastag, szagtalan, évente kétszer igen erősen vedlik, színe ordas vagy szürkés, nemritkán ezüstös színű. Mérsékelten tömör felépítésű és dús szőrzetű teste, álló füle és bozontos farka is északi származásra utal. Jellegzetes testtartása meglehetősen könnyed. Eredeti funkciója szerint hámban kiválóan dolgozik, könnyű terhet közepes sebességgel, hatalmas távolságokra elhúz. Testalkata és formája híven tükrözi eredendő erejét, sebességét, állóképességét. Kissé ferde szemeinek élénk és barátságos kifejezése a jó társ alkalmazkodó tulajdonságaira utal. Tenyésztői igen nagyra tartják.

A fajtaleírás a szibériai huskyt barátságos, jámbor, figyelmes, közvetlen és idegenekkel, más kutyákkal szemben sem bizalmatlan vagy agresszív kutyaként jellemzi. A felnőtt kutyától bizonyos fokú méltóság és visszahúzódás várható. A szibériai husky nem rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amelyek alkalmassá tennék őt betörők távol tartására vagy elűzésére. Azokat a vendégeket - legyenek azok várt vagy nem várt személyek - akiket kedvel, barátságosan üdvözli, a többieket azonban nem veszi figyelembe. Házőrző kutyának nem alkalmas. Önálló jelleme miatt inkább jó pajtás, feltéve, ha kölyökként megtanul engedelmes alattvalóként beilleszkedni a családba - a falkába. Vasfegyelem nem várható el a szibériai huskytól, mivel hiányzik belőle a sok kutyafajtára jellemző behódolási hajlam. A családon belül saját magának keresi meg azt a személyt, akinek engedelmeskedik - gyakran meglepetést okozva azoknak, akik el szeretnék nyerni a szeretetét. Azonban ez a kutya nem csak egyetlen emberhez ragaszkodik, mint például a Chow-Chow. A családot falkájának tekinti, azonban hogy ebben milyen helyet foglaljon el, azt az "embereinek" kell meghatároznia.

Fontos: a szibériai huskynak szüksége van társaságra és sok mozgásra!

Ha kielégítik igényeit, és mind testileg, mind szellemileg ösztönzik, akkor a szibériai husky igen strapabíró kutya. Állandóan kíváncsi és vállalkozó kedvű, és szereti, ha elkíséri a gazdáját természetjárásra, legyen az akár hosszú gyalogtúra vagy megfelelő terepen történő kerékpár- illetve sítúra. Ha azonban nem szentelünk elég figyelmet a szibériai huskyra és nem biztosítunk számára elegendő mozgást, akkor hamar unatkozni kezd, és kellemetlenné válhat. Ilyenkor fordul elő az, hogy megpróbál kitörni a kertből, vagy a szomszédot dühítve "üvöltve panaszolja el bánatát", kiássa a veteményt, vagy feje tetejére fordítja a lakást. Pontosan mozgásigényével összhangban meg kell említenünk a szibériai husky még egy tulajdonságát: az e fajtához tartozó sok kutyában megvan a vadászösztön. Ezt a szánhúzó kutyák sportoltatásában a kutyák falkában (illetve a fogatban történő) futásban lelt örömük részeként használják ki.

Fontos: alapvetően az összes szabadban történő tevékenység közben a huskyt pórázon kell tartani. Ez azért szükséges, mert rendkívül csekély e fajta azon képviselőinek száma, amelyeket bármilyen terepen szabadon futkározni lehet hagyni.

Mindenkinek tehát, aki úgy dönt, hogy ilyen kutyát vásárol, el kell szánnia magát arra, hogy a jövőben naponta néhány órát bármilyen időben kutyájával együtt a szabadban töltsön - tempós gyaloglással, futással, kerékpározással vagy hóban, akár hosszútávsíeléssel egybekötve.

2014. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Nos a Husky egy nagyon, rendkívül nagyon nehéz eset, sok sok felkiáltójellel!!! Nekem néhány éve volt hozzá szerencsém, vagy inkább balszerencsém, bár ahogy vesszük. Ha nem érzi rajtad hogy te vagy a "főnök", akkor nagyon gyorsan átveszi a falkavezér szerepét, és akkor onnantól kezdve csinálhatsz bármit, a kutya nem ad alább a makacsságából, és egy öntörvényű eb válik belőle. Csakis kizárólag olyanoknak ajánlanám, akiknek van tapasztalatuk kutyatartás terén, valamint roppant következetesek és határozottak! Íme egy oldal, ahol töviről hegyire le van írva, hogy miként lehetsz te a domináns fél: [link]
2014. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem értek veled egyet.

Már írtam választ, és mint ott is írtam, nekem első kutyám, és teljes mértékben megvagyok vele elégedve.

Nagyon határozott vagyok kutyanevelés terén, mint írtam, bárhol elengedem, mert egy szóra ugrik. Az ugatásra meg annyit, hogy simán ugatnak ők is, csak ritkábban, mint a vonítás. Az enyémet 9-10 hetes korában megtanítottam ugatni, és ő azóta is csak ugat. Akkor vonít, ha valami nagyon kell neki, és az ugatását figyelmen kívül hagyom. Most meg már ott tartok, hogy vonítani tanítom, mert ő csak vakkantgat, ha meg hallom, hogy vonyít, szaladok a klikkerrel, és a jutalomfalattal, mert imádnám, ha többet vonyítana.

2014. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Valamiért nagyon vonz engem ez a fajta.Nekem még sosem volt kutyám.És szerintem pont a nehéz természete miatt lenne jó elsõ kutyának.Mert ha eleve egy ilyen kutyával kezdek akkor utána sokkal könnyebb lenne a többi,ha viszont fordítva,akkor sokkal nehezebb.Én így gondolom.Úgy érzem megtudnék vele bírkózni,mert én is pont ilyen makacs vagyok és szabad lelkû :)
2014. jan. 5. 16:00
 16/18 sippara ***** válasza:
A kérdés csak az, hogy vajon hányan gondolták ugyanezt, és rakták ki inkább pár négyzetméteres kennelbe, mert megunták, túl nagy fába vágták a fejszéjüket. Ennek így kb annyi értelme van, mintha én egy veyronnal tanulnék vezetni, mert akkor a többi autót már sokkal könnyebb lesz - ja, ha egyáltalán élve eljutok odáig.
2014. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jó hát lehet támadni.Nekem ez a véleményem.Ha tévednék akkor sem raknám kennelbe,vagy ki az utcára.Minden kutya kezelhetõ.
2014. jan. 5. 17:30
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez csak azokra vonatkozik, amelyik kölyök korától vagy fiatal felnőttként kerül hozzád, jól szocializált. De a többivel inkább vigyáznék a helyedben.
2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!