Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen gyakran fürdetitek...

Ti milyen gyakran fürdetitek lakásba tartott kutyátokat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Kb 2-3 havonta. Persze ha valami miatt nagyon koszos lesz, akkor gyakrabban.
2014. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Hát,olyan 2 hónaponként...Nyáron pedig nem igen,mert 2 naponta úszni megyünk,ott megfürdik.Amit gyakrabban csinálok,az az,hogy nedves zsebkendővel megtörlöm a fenekét.Teszem ezt,mivel soha nem láttam,hogy nyalná,tisztítaná magának..Lehet egyeseknek furcsa lesz ez,sőt lehurrognak,de én így látom jónak és higiénikusnak..Minden jót és jó kutyázást.
2014. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Évente kb. 2-3-szor. Rövid szőrű kutya tavasszal ősszel és talán télen egyszer szokott fürdeni. Viszont mancsmosás minden séta után kötelező
2014. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
mi is évente 2-3 szor. Nyilván, ha koszos lesz, akkor soron kívül.
2014. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem egy Westie kutyusom van és ha más kutyákkal játszik annyira koszos lesz.

Kb 2 hetente fürdetem ez akkor nagyon sűrű?

2014. jan. 3. 11:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2-3 havonta van a 'teljes rendberakás' és akkor ilyenkor van a fürdés,nyírás,körömvágás, fül stbstb

De mostanába minden séta után megyünk mancsot mosni,de csak vízzel.

2014. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán. Csak akkor, ha muszáj. Pl. nyáron, ha nagyon porosak, vagy ha már látom, hogy nagyok koszos a bundájuk.


Nem jó gyakran fürdetni őket, mert elpuhul a szőrük.

2014. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kb. évente fürdetem, pedig nagytestű és rengeteget bohóckodik a sárban.

2-3 hetente NAGYON GYAKORI! Korpás lesz a szőre, és teljesen tönkreteszed vele a bőrét. Mikor poros/koszos lesz akkor egy nedves törölközővel törölgesd át, több nem kell neki. A kutyáknál magától leszáradnak a koszok, sokszor tiszta sár mikor lent játszik, és mire hazaérünk nem látok semmit a bundáján. Semmiképp se fürdesd ilyen sűrűn!

2014. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát a westi szőre elég markáns ezért - sem - szerencsés sűrűn fűrdetni. Ha végigtapogatod érzed, hogy van aljaszőre és viszonylag sprődebb felület, amirős simán lepereg a sár és a kosz és az alsó szőrzet alá, vagyis a bőrre nem jut el hamar.

Ha nagyon sáros akkor sétálj vele picit tovább, amig láthatóan szárad rajta és akkor már kézzel is simán le tudod rázni róla. Otthon pedig a kádban, lavórban, vagy tusolóban sima vizzel lemosod a talpát!


Ráadásul őket trimmelni szokták - ha jól tudom - tehát ne fürdesd gyakran semmiképpen, arról nem beszélve, hogy télen még meg is fázhat.

Nekem yorkim van és bizony ilyenkor télen is 5-6 hetente fűrdik, nyáron picit sűrűbben. De neki nincs fedőszőre tehát a piszok viszonylag könnyebben rátapad.

2014. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Firestorm ***** válasza:

3-4 havonta a staffimet,mivel a yorkimnál régen ezzel szúrtam el,hogy havonta fürdettem.Elkezdett kihullani a szőre és zsírosodott nagyon neki,akkor mondta a doki,hogy bőven elég 3-4 havonta megfürdetni,mert amiatt lett olyan a szőre.

Mancs mosást minden esős idő után mosunk illetve száraz időben,ha kakiba lép a szentem :/

2014. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!