Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 4 napja kapta meg...

A kiskutyám 4 napja kapta meg a harmadik oltását. Némi séta már belefér?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy igazából még kéne egy hét a védettséghez.

De már iszonyúan be van zsongva, egész nap szaladgál... Szeretném elvinni egy parkerdőbe sétálni, rohangálni.

Ha nem engedem, hogy más kutyákkal ismerkedjen, akkor megengedhető ez?


2009. nov. 29. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
én is elvittem oltás után 3-4 nappal és semmi baja nem lett Budapesten! pedig galambot is hajtott meg minden :D
2009. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia! én is levittem a kutyut még a 3. elött is!mivel kakilnia meg pisilnie kellett!viszont arra figyelj hogy ne egyen fel semmit!és ne érintkezzen nagyon kutyusokkal!
2009. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, de neki most nem pisi-kaki sétára lenne szüksége, az megvan az udvarban. Egy nagy rohangálás kéne neki :D

Szóval azt mondjátok, h anagyon figyelünk rá, nem lehet baj?

2009. nov. 29. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ha figyeltek rá akkor nem lehet baj.És ne engedjétek hogy más kutya pisiját kakiját azgulja mert onnan is elkaphat bármit.De nem lehet baj ha vigyáztok rá.
2009. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A parvót az utcán is felszedheti a tappancsával. Én nem vinném sehová, amíg a védettség teljesen biztosan ki nem alakult. A parvó halálozási aránya kölyökkutyáknl több, mint 50%... Láttam már édes, aranyos kiskutyát kimúlni benne, minden lehetséges orvosi kezelés ellenére.
2009. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutya boldogan élt 100 évvel ez előtt is mikor még nem volt oltás. Ne dramatizáljuk már túl. Nyugodtan viheted, csak ne hagyd hogy bármit megrágjon, megegyen, kakiba/pisibe szagoljon.

Sokkal nagyobb rizikófaktor a kutya szempontjából nem kivinni és nem játszani vele, így elmarad a normális szocializáció nem is beszélve róla hogy ilyenkor a legfogékonyabbak a kutyák az engedelmességre nevelésre. Ezt pedig kint, ingergazdag környezetben érdemes elkezdeni.

2009. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elmentünk sétálni, nagyon jól éreztük magunkat, ő is, mi is.

Azt nem tudom, hogy lehet megakadályozni, hogy pisibe szagoljon (hisz az nem látszik). De a többire figyeltünk :)

2009. nov. 29. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!