Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én akarok sétálni, a kutyám...

Én akarok sétálni, a kutyám meg nem?!

Figyelt kérdés

Nehéz lenne eldönteni, vajon a kutyám szeretni jobban a közös sétákat, vagy én. Elég az hozzá, hogy nekem a napi egy nem elég. Reggel elviszem egy kb. két órásra, ahol csak tudom, elengedem, élvezi is, örül ha látja hogy indulunk. Az esti sétára (ez kb. egy óráig tart) mostanában olyan 4-5 körül kerítünk sort, és mivel tél van, olyankor már sötét minden. A kutyám pedig nem szeret sötétben menni. Korábban félt is, de már "leszokott" róla, jön szépen, viszont induláskor sokszor úgy kell meghúznom a pórázt, mert nem akar kijönni a kapun, hisztizik.


Két dolog van bennem: az egyik, hogy én vagyok a falkavezér, tehát én mondom meg, mikor és hova megyünk, a másik pedig az "emberi" részem, vagyis sajnálom őt, hogy olyat erőltetek rá, amit nem szeret. De nekem meg nagy szükségem van ezekre a sétákra...és végül is, ő is boldognak tűnik ha eleresztem szaglászni, csak épp ez a dolog, hogy semmi kedve elindulni.


Szerintetek disznóság ráerőltetnem a magam igényeit? Várom a véleményeket.


Még annyit, hogy a kutya most lesz 10 hónapos, engedelmes, kiskorától fogva nevelve van, szinte minden téren kezelhető, persze van még min dolgoznunk, de szépen fejlődik, na. Terelőkutya, így nagy a mozgásigénye, és télen nem is tudok vele annyit kint lenni napközben, mint nyáron, tehát a sétán kívül sokszor szinte egész nap egyedül van kinn, amit sajnálok ugyan, de nem hozhatom be a család miatt.



2014. jan. 3. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ilyen kicsi lehet túl sok neki. Milyen fajta, vagy méretű? Amúgy ha nagyobb lesz kétlem, hogy ne akarna még menni sétálni.
2014. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Puli, közepes méretű. :) Nagyon nehezen fárad el.
2014. jan. 3. 20:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. Egy ilyen kicsi kutyusnak bőven elég napi egy séta ami ráadásul két órás. Nagyon elárad, azért nincs kedve este is menni. Szerintem ne erőltesd, mert csak kellemetlen dologhoz köti. Esetleg az nem megoldható, hogy napi 3-4 sétára mennél, amik rövidek, (kb fél óra) és úgy osztanád be, hogy pont jusson egy ilyen rövidke séta estére is? És akkor a kutyának sem merül le egyhuzamban az energiája, így lesz kedve este is menni. :)
2014. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De mikor még világos volt induláskor, bezzeg nem volt "fáradt"! :) Ez csak azóta van, mióta korán sötétedik. Ezt a kutyát lefárasztani...na ahhoz egy juhnyáj kell. :D
2014. jan. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!