Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves Német Juhász fizikai...

2 éves Német Juhász fizikai és szellemi "lefárasztás" hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves NJ szukám. Hétköznap napi 30-60 perc időm van rá, hogy foglalkozzak vele, hétvégenként 2-3 óra. Egyébként egy nagy kertben/udvaron szaladgálhat egész nap. Biciklis futtatást próbáltam, bevált, de ismerőseim szóltak, hogy a rendőrök már pár embert megbüntettek emiatt, ezért nem kockáztatok.Szellemileg pedig nem tudom hogyan kell lefárasztani elégségesen

#lemozgatás #Szellemi lefárasztás
2014. jan. 3. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez érdekes, mert én pont egy rendőrt kérdeztem erről, hogy szabad-e kerékpár mellett pórázon futtatni kutyát.

Ő azt mondta, nem foglalkozna vele, ha ilyet látna.

Jó persze nem forgalmas útra kell kimenni vele, én is mellékutakon megyek míg kiérünk az erdőig.

2014. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidd ki egy közeli erdőbe, rétre, hogy hosszabb távon is tudjon szaladgálni. Ha az én 7 éves kanomat kiviszem egy kiadós 2 órás kirándulásra, akkor úgy alszik reggelig, mint akit kiütöttek. Nagytestű kutyának ilyen hosszabb időtartamú, nem feltétlenül rohanó sebességű lemozgatás szükséges.
2014. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Tőlem lepontozhattok,engem nem érdekel.

Szerintem ha hétköznap kevesebb mint egy órád van egy kutyára,akkor én azt a kutyát megsiratom,főleg ha egy német juhász.(tudod te annak mennyi foglalkozás kellenne?!)

De ha már elrontottad szegény kutyus életét akkor legalább adok hozzá tanácsot.

A biciklis futtatás megengedett."...amennyiben a rendőr úgy látja,hogy a kutya tulajdonosa nem 100%-ban uralja a kutyáját,vagy a kutya nincs pórázon(a kutya csak BH vizsgával lehet szabadon)csak ebben az esetben büntetheti meg a kutya tulajdonosát.Az első esetben csak akkor ha erre a rendőr egyértelmű jeleit látja(pl.el akarja rántani egy rohanó macska után)"

A szellemi lefárasztás egyszerű:játszol és tanitod a kutyádat.(ehhez is kell min. fél óra)

2014. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Sexeltesd:D
2014. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Sétáltasd és játssz vele. Nem nehéz dolog, tényleg.


És mi az, hogy bicajjal mész vele? >.>

2014. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as:

Honnan vetted a kerékpáros kutyafuttatásról azt a szöveget?

Azért érdekel, hogy vajon hivatalos szabály-e, hogy tudok-e valamire hivatkozni, ha netán mégis belénkkötne egyszer egy hivatalos személy.

2014. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan tilos a KRESZ szerint kutyát kerékpárral futtatni. Viszont ez is olyan, mint sok minden, amit tilos, mégis megteszik sokan.
2014. jan. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mindenki életében van olyan időszak, amikor kevesebb idő jut a kutyára. Ha a kutya ezt jól viseli, és a gazdi elégszer kárpótolja, és nem látok problémát. Ha nekem fél órám van, akkor klikkerezünk, meg labdázunk a mezőn, egyébként tapasztalatból legjobban egy másik kutya tudja lefárasztani, össze kéne beszélni egy másik kutyással, vagy olyan helyre vinni.

Szerintem a keresgélős feladatokat is szeretné, ha tudja a keresd szót, nyugodtan dugd el reggel amikor készülsz vagy a labdáját vagy jutalomfalatokat a kert különböző részére.

2014. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!