Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérlek, mielőbbi segítségre...

Kérlek, mielőbbi segítségre van szükségem! Nagyon szeretnék örökbe fogadni egy német vizslát, de vizsla lévén szinte lehetetlen lenne lefárasztani. Tudnátok írni ötleteket, hogy mivel lehet napi szinten lefárasztani?

Figyelt kérdés
A vadászatot tudom, de az csak néhány alkalom lenne, viszont nekem sürgősen kellenének ötletek és/vagy tapasztalatok, hogy mi az, ami hatékony!!! (mielőbb kéne, hogy a szüleimet is meg tudjam győzni :( )

2013. nov. 11. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, csak nehéz. Fizikailag gyakorlatlilag lehetetlen, DE ha a fizikait összekapcsolod agymunkával, akkor hamar kidől a kutya :) Szóval trükkök, engedelmesség, bármi, amiben használja a buksiját.
2013. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm:) kutyaiskolába alapprogramra be lenne íratva, és külön is tanítanánk, mert hihetetlen okos kutya. viszont mivel napközben nem vagyunk otthon(vagyis nem mindannyian), kéne valami olyan elfoglaltság neki előző este, ami -ha csak fél napig is-, de agyilag lefárasztja. erre nincs valami ötleted? :/
2013. nov. 11. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem minden vizsla energiabomba, ez ugye függ a kutya jellemétől is.

Mindenesetre tudok pár tippet, mert nekem is van egy enrgiabomba kutyám, igaz labrador keverék.

Szoval vidd el futni, egész jól le lehet fárasztani vele, ha nem szeretsz futni az sem baj, sétálj lassan vele, mindig hosszabb távon...a lassú séta jobban megmozgatja az izmokat, mivel a kutya alap jármódja gyorsabb, így nagyobb erőfeszítésbe kerül neki lassan mozogni. szép izomzata lesz tőle majd. A másik megoldás még, ha teszel rá egy hámot, vagy egy vastag nyakörvet, és kötsz rá egy hosszú kötélen vagy vékony láncon gy nehezéket, és úgy sétáltatod. Ha nyakörvvel viszed, akkor mindig cserélgesd melyik oldalon legyen a nehezék, így szép izomzata lesz és kevésbé terheli csak egyik oldalt.

Jó időben (pl nyáron) nagyon jó fárasztás az úsztatás, vagy a vízben való apportírozás. Úsztatni úgy is lehet hogy beállsz vele derékig a vízbe, és fogod, míg ő úszik, így nem ér ki a partra de viszont jól lemozgatja az izmait, ha pedig lefárad sem süllyed l, hisz fogod. Dagi kutyuknál ez a módszer jó fogyókúra.

Ha szeretsz bicózni kipróbálhatod a bikejöring sportot is, vagy csak simán bringával sétáltatod a kutyát, neked kevesebb energia, neki viszont több mozgás.

Ha épp olyan idő van hogy nem nagyon van kedved kimenni, és a kutyának sem, akkor az elektromos futópadon való futtatás sem rossz megoldás, csak kicsit költségesebb.

2013. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezek mind nagyon jó ötletek! :) a sétáltatás, futás, bicikli mellett való futtatás, jobb időben való úszás adott.. egyetlen probléma, hogy bármilyen erős hámot teszek rá, és bármennyire fogom, nagyon húz séta közben. benne van a vadászösztön, és futna, amerre látna. persze ez nevelés kérdése is, de ilyen erő mellett én fáradok el és nem ő :D
2013. nov. 11. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is van pár tipp. De mondjuk ha már most parázol a kutya aktivitásától, akkor teljesen biztos, hogy ilyen aktív kutya kell neked?

2013. nov. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem, nem az aktivitásával van baj, hanem a szüleim aggodalmaival. Mivel családi kutya lenne, nem csak az én felelősségem, ők is részt vennének a nevelésében, és itt főleg a lefárasztást értem. leginkább az olyan programok érdekelnének, ami az agyat fárasztja, hogy a szüleim is nyugodtak legyenek a kutya felől.

Köszönöm a linket!

2013. nov. 11. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as hozzászóló vagyok.

A labi keverékem a derekamig ér, akkora mint egy medvebocs és erős mint egy bivaly.Bizony egy rövid séta alatt lefáradok vele eléggé, de ez gy kissebb testű kutyánál is így van.

Itt találsz még jópár tippet: [link]



Viszont agyilag is le kell fárasztani a séták mellé, sok tanulással úgy hatásosabb.

Ha sétálni viszed ne hámmal vidd, ha lehet, hanem nyakörvvel, így mikor húz egy idő után rájön hogy minél jobban húzza a pórázt annál jobban nem kap levegőt. Fojtó nyakörv sem elvetendő, ugyanezen alapelv szerint működik.

Van még olyan kutyák részére hogy fejhám. ezt ráapplikálod a kutyu fejére,+nyakörv pórázzal és nem tud húzni, hisz ha húz, akkor a fejét vissza húzza a póráz. Úgy működik mint a lovaknál a zabla.

2013. nov. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. nov. 11. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egy vizslával nagyon könnyű az élet. Az enyém és sok ismerősömé olyan, hogy ha otthon vannak, akkor tök jól elvan az ágyon, akár egész nap képesek aludni, ha meg megyünk sétálni (szinte mindig elengedős helyre), akkor meg órákig képes szaladgálni anélkül, hogy megállna. Ellenben egy munkakutya (őv-s például) egész nap igényli a foglalkozást, őket sokkal nehezebb lefárasztani szerintem.
2013. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A peca az agyát is fárasztja például, mert koncentrálnia kell rá folyamatosan. A labdázás is ilyen, főleg, ha beleteszel gyakorlatokat, ül, fekszik, helybenmarad, kis önuralomtréning, eldobod és engedélyre mehet csak utána, vagy félúton meg kell állnia, ilyenek. Nem kell azért túlpörögni ezt az agyi fárasztás dolgot, nem kellenek a kutyának kétismeretlenes egyenletek ahhoz, hogy nyugodt legyen :) Kis tanítgatás, kis aktív és odafigyelést igénylő játék, és jó lesz. Bár ha napközben kell nyugodtnak lennie, azt én inkább a reggeli sétával intézném el, nem az estivel, mert ugye értelemszerűen reggelre kialussza magát és friss lesz.
2013. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!