Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb döntés kutyavála...

Melyik a jobb döntés kutyaválasztásnál, a fiú vagy a lány kutyus?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogyha például a szuka nem szül legalább egyszer, akkor megbolondul. És most bernáthegyit szeretnék, de a nemét nem tudom eldönteni.
2014. jan. 4. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Én bolondulok meg, ha még sok ilyen baromságot olvasok! O.o


Nem bolondul meg, semmi baja nem lesz, ha nem lesz alma egyszer sem. Ivartalanítani nem árt persze majd olyan 1,5 éves kora körül.


A neme attól is függ, hogy mire szeretnéd használni a kutyát. Bár ez bernáthegyi esetében majdnem mindegy. A szukák általánosságban kevésbé dominánsak és könnyebben kezelhetőek, de ez egyedfüggő is.

2014. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez akkor nagy baromság, hogy már fáj. Nem bolondul meg, főleg ha ivartalanítod. Az téveszme, hogy a szukának legalább egyszer szülnie kell. Nem kell neki. Enyém 13 éves egyszer sem szült és semmi baja sincs.
2014. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ellenie,és lehetőleg ivarérés előtt célszerű ivartalanítani.


Olvasd el ezt,mert lövésed sincs a kutyákról..


[link]

2014. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem saját fantazmagóriából kiindulva gondoltam hogy megbolondul. Egy internetes portálon olvastam, és pusztán csak meggyőződést szerettem volna hogy ez abszurd!

2014. jan. 4. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
be tudnád linkelni hol olvastad? már csak azért mert szólni kéne a szerkesztőnek hogy ne terjesszen butaságokat...
2014. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szuka kutyákkal talán egy hangyányit könnyebb, közöttük ritkább a domináns egyed. De amit én javaslok:

- bármilyen nemű is, legyen ivartalanítva, és NEM KELL se ellenie, se pároztatni, mert az semmit nem befolyásol. Sőt. Utána a kan kutyákkal általában nehezebb, és a szuka kutyáknál is sokkal gyakoribb az emlődaganat, vagy az ivarszervi betegség.

- Foglalkozz vele sokat, neveld, legyél te a falkátok vezére.


Ha ezek megvannak, akkor nem lesz semmi baj. Ne az alapján válassz, hogy milyen nemű, hanem hogy melyik kutya szimpatikus Neked. Ha ott leszel, és látod a kölyköket, tudni fogod:) És ne a nemét nézd.

Ja, és javaslom, hogy törzskönyves kutyát vegyél ;) Azzal is sok kellemetlenségtől megkíméled magad.

2014. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez utóbbi válasz nagyon hasznos volt! :)
2014. jan. 5. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!