Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kb 5 hónapos kiskutyám...

Van egy kb 5 hónapos kiskutyám, mit tegyek, hogy ne "romoljon el"?

Figyelt kérdés
Egy hónapja van nálam, eddig mindenki csodájára járt. Elhívtam idegenektől, kutyáktól, még játékból is kihívtam. Virslit kap jutalomnak általában. Járdánál szépen leül már felszólítás nélkül (pórázon), de a behívás rohamosan romlik. Kutyáktól már nem nagyon jön el, a kertben meg már alig figyel rám, megunta a dolgot :D Mit lehet tenni, hogy ne fejlődjön visszafelé?
2014. jan. 4. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos semmit, kamaszodik, majd nagyjából 1 éves kora körül visszaáll a helyzet. Légy következetes, ne engedd, hogy a fejedre nőjön.
2014. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De lehetséges, hogy ilyen hamar? A bullterrier, akit nevelgettem, az olyan 9-10 hónaposan kezdett. Mondjuk a mostani az kisebb testű lesz valószínűleg, talán korábban érik, nem tudom. Viszont így kínos, mert nem akarom, hogy lenézzenek, hogy rossz a kutyám meg ilyenek, de muszáj elengednem, hogy kitombolhassa magát. Múltkor odaszaladt két yorkihoz, hívtam, nem jött vissza. És tudom, nem lenne szabad utána mennem, de mikor a néni ölbe veszi őket, akkor nem tehetek mást. Pedig nem akarok tekintélyt rombolni :)
2014. jan. 4. 17:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj utána, és cibáld vissza oda, ahova hívtad. Így vagy úgy, de legyen következménye az engedetlenségnek. És készülj fel rá, hogy ezt nagyjából ezerötszázszor megcsináld vele, amíg elmúlik a kamaszkora :D
2014. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D oké. azt csak itthon szoktam, hogy a grabancánál kirángatom, ha tiltott szobába teszi a lábát (úgy, hogy közben elvileg engem kéne követnie), de olyan durva hisztit vág le olyankor, hogy állatkínzónak érzem magam :)amúgy a yorkis esetnél pórázon rángattam el, de szerintem nem érezte a dolog súlyát, én is tanulom még a határozottságot :)
2014. jan. 5. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a kistestűek hamarabb érnek, és legyél csak határozott vele. Most biztos lesz egy nehéz időszak, de felnőttkorára megtérül a befektetés.
2014. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!