Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánlanátok és miért...

Miért ajánlanátok és miért nem a golden retrievert?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én annak ajánlom, aki családi kutyát szeretne, szeret kirándulni, a szabadban lenni és egy csendes, nyugodt, barátságos társra vágyik, aki olyan "mindenki kutyája", nem bánt senkit (persze ha nincs elrontva és jó helyről van).


Annak nem ajánlom, aki egy keményebb kutyát keres, esetleg őrző-védőzni szeretne, akár csak sport céllal, akár komolyan. Annak sem, aki lusta és nincs se kedve se ideje kimozdulni, lemozgatni a kutyát. Házőrzésre, személyvédésre NEM alkalmas, ahogyan rideg tartásra sem.


Hát nagyvonalakban ennyi. Olyat nem tudok írni, hogy miért ajánlom és miért nem. Vagy olyan vagy, hogy illik hozzád ez a fajta, vagy nem.

2014. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon nem vált be ez a fajta...nem tudok ismerősöket hívni mert szinte megtámadja őket...de vannak olyan pillanatok amikor imád mindenkit...szegény epilepsziás is:(
2014. jan. 4. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
érdekes. kitől vetted és mennyiért?
2014. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pápán és 20000
2014. jan. 4. 22:20
 5/8 A kérdező kommentje:
A kutykiképző túl késő ha 2 éves?:)
2014. jan. 4. 23:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem a fajtával van baj. Ez a viselkedés pont nem jellemző erre a fajtára. Ez inkább a meggondolatlan, felelőtlen szaporítás eredménye, hogy kiszámíthatatlan, agresszív, epilepsziás a kutya. (20ezerért csak vmi szaporító adhatta...)

Vagy valami nagyon durva félrenevelés... A kutyaiskola szerintem mindig hasznos kutyának, gazdának egyaránt. Főleg, hogy egy 2 éves kutya még elég fiatal. Azzal, sokat lehetne segíteni a helyzeten szerintem. Csak jó kutyakiképzőt kellene találni.

2014. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem soha nem késő. de tény, hogy simán lehet valami idegrendszeri rendellenessége. mostanában ahány "retrieverrel" találkoztam, egyik se normális..nyilván nem törzskönyvesek.
2014. jan. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az enyém törzskönyves:)
2014. jan. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!