Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápot ajánlanátok...

Nory0722 kérdése:

Melyik tápot ajánlanátok 1000-1500 Ft/kg-os áron?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves beagle-öm, aki átlagos aktivitású, ivartalanított, nem kövér, nem sovány. Sokszor küzdök a súlyával, ez igaz, de olyankor többet mozgatom és fokozatosan 10-30 grammal kevesebb tápot kap. Eddig Brit Premiumot kapott, van mellette másik 2 kutyám is, akik fiatalabbak. Úgy érzem, eljött az ideje, hogy jobb tápot kapjon, és ebben kérnék kis segítséget. Jövőre pedig szeretnék senior tápra váltani. Most 2 hónapja kap Hill's Adult Advanced Fitness bárányos-rizses tápot, de megmondom őszintén, nem vagyok vele megelégedve. Minden tápot szívesen megeszik, ezt kivételesen a válogatós kutyánk is szereti, de abszolút semmi változást (fényesebb szőr, kevesebb széklet) nem látok rajta. Tudom, az lenne a legjobb, ha még 2 hónapig etetném ezzel, de nagyon nem akarok kísérletezgetni. Amit még jónak láttam, az az acana volt, még éppen árban is jó lenne. Mik a vélemények? Nem allergiás, de ha nem muszáj, nem etetem csirkével, és persze elvből nem veszek olyan tápot, amiben ilyen áron 30-40%nál kevesebb hús van.
2013. dec. 25. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig a Hill's legtöbb tápjának a fő összetevője a kukorica.Nem etetnék vele,drága táp,és ahhoz képest elég trágya.


Én a Brit Care-t vagy a Flatazor tápot ajánlanám.A Brit Care hypoallergén,így biztos nem lehet gond,a Flatazor pedig egy nagyon jó összetételű táp,bár ha hízásra hajlamos a kutya,akkor lehet kevesebb is elég belőle.


A Brit Care-nek egyébként van senior tápja is,tehát tudsz rá váltani később.


Muszáj megemlíteni a BARF módszert is,akik ezzel etetnek állítják,hogy olcsóbb,és a kutya remekül néz ki.Én nem barfozok,de egyszer eljutok addig :)

2013. dec. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a Brit care-t vagy a Barking heads-et ajánlanám, nekünk mind kettő bevált (bár az utóbbinak jobb az összetétele).
2013. dec. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szoktam főzni is nekik, de nem recept alapján, sajnos nem mindig van időm erre, ezért jó, ha van egy táp mindig, amit kaphatnak. Szoktak kapni rizst, tésztát, vadhúst, kacsanyakat, tepertőt, ilyesmiket mindig veszek nekik, de sajnos a rendszeres főzésre nincs időm.
2013. dec. 26. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

A BARF az nyers etetés,nem főzés.Egyébként tésztát ne adj neki,semmi nincs benne csak rengeteg szénhidrát,meg a rizsben is.A húst (kivéve a sertés és vad)pedig nyugodtan adhatod nyersen.


Én is hasonlóan etetek mint te,a táp a fő kaja,de ha időm engedi összeválogatok neki dolgokat.

Mi is Brittel etetünk,és egyelőre rendben van minden.A másik kutyánk eszik Brit Care-t,igaz ő allergiás és hízásra hajlamos.


OFF:(Érdekesség,hogy a problémásabb kutyánk keverék,az egészséges és problémamentes pedig fajtatiszta,csak hogy ellenpéldát írjak azoknak,akik szerint az összes keverék "erősebb",mint a fajtatiszták)

2013. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A keverék kutyánk sajnos nagyon válogatós, és elég nehezen hízik. Neki muszáj vagyok télen főzni rizst, tésztát, illetve húst, zöldséget a rendes táp mellé. Szívem szerint mindnek váltanék jobb tápra, de az egyik a páromé, a keverék pedig a bátyámé, és ők nem fizetik ki a drágább tápot egyenlőre, én pedig nem tudom mindnek kifizetni. Szóval neki próbálkoztam sima rizzsel, meg sima hússal, önmagában egyik sem volt jó, de a kettő együtt igen, így muszáj néha adni nekik.
2013. dec. 26. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!