Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy mudi testsúlya?

Mennyi egy mudi testsúlya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szuka mudi kutyám, 1,5 éves, 16 kg. Az sok? Nem kövér, legalábbis nem látszik rajta, rengeteget mozog, jön velem lovagolni terepre 10-20 km-t, agilityzük, meg bicigli mellett i szokott futni. Szóval tényleg nagyon sokat mozog, de nem tudom jó-e hogy 16 kg. Elég sokat eszik, 2,5 merítőkanál (Azért ne egy kisebb lapátnyi merítőkanálra gondoljatok) általában rizst főtt hússal.



2014. jan. 4. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem látszik rajta hogy kövér akkor nem az.
2014. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem látja valaki a kutyát ugy neház eldönteni de szerintem ez nem sok..föleg ha sokat is futa akkor az izomtól is lehet nehezebb nem csak a tulsulytol..:)
2014. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az izom nehezebb, mint a zsír. Nekem is a kiskutyám vékonynak tűnik, de mivel nagyon izmos, így jóval több kiló, mint ránézésre látszik.
2014. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát azért elég sok. Az én mudim túlméretes, de nincs ennyi. Főleg, hogy szuka. Másik két kutyám is éppen, hogy határon mozog de olyan 11-12 kg-osak.
2014. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy 8-13 kg a standard szerint.
2014. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen magas? Mert kannál oké, de szukánál ez elég sok. Persze ha túlméteres az más. Képet tudsz mutatni?
2014. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
42 cm a marmagassága.
2014. jan. 5. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát azért kicsit tényleg sok. Az én szukám 45 cm és még így is a súlyhatáron belül van.
2014. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A standard szerint:

"Kanok: 41-47 cm, ideális méret: 43-45 cm

Szukák: 38-44 cm, ideális méret 40-42 cm

Testsúly:

Kanok: 11-15 kg

Szukák: 8-12 kg"

Az enyém 46 centi, kan és 15 kg. Egyszer volt 16, de az már látszott rajta.

2014. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én mudi szukáim is 42 cm marmagasságúak, és 12 kg-osak, pedig viszonylag erősebb alkatúak a fajtán belül. Nemrég megismerkedtünk egy kissé túlméretes mudi szukával, ő volt 16 kg. Így ez alapján kicsit túlsúlyosnak hangzik a tiéd. Húsból elég keveset esznek, mert jól hasznosítják, prémium tápból is egy hosszabb joghurtospohárnyit, vagyis kb. egy merőkanálnyit kaptak. Szerintem kicsit csökkentsd a rizs mennyiségét, mert a sok szénhidrát hizlal. Az az idális, ha mindig éhes a kutyád, hiába hangzik ez drasztikusnak, de az ő gyomruk a sokszorosára tud tágulni, mivel ahhoz alkalmazkodtak a kutyafélék, hogy néha napokig nincs más a gyomrukban pár kisrágcsálón kívül, máskor meg degeszre tömik magukat egy döggel. Ha túlsúllyal fut, ugrál, az rámehet az ízületeire, vagy könnyebben megrándul a lába, akkor meg pihentetheted hetekig. De legjobb lenne megkérdezned a dokit, az is lehet, hogy brutál izmos kutyád van, azért a súlytöbblet :D Tudnál róla képet mellékelni?
2014. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!