Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok abban segíteni hogy...

Tudnátok abban segíteni hogy milyen tápot adjak a 10 hónapos border colliemnak?

Figyelt kérdés

Most kezdeném átszoktatni valami jó minőségű tápra. Nekem nem kell az ilyen agility sport meg ehhez hasonlók mert nekem nem az a lényeg hogy a teljesítménye jobb legyen, hanem hogy az izületeit,csontjait védjem a különböző sportoktól,sérülésektől.(agility,coursing)

Eddig Royal Canin juniort kapott, de ahogy utána olvastam az Acana a legjobb itthon kapható minőség.

[link]

Vagy esetleg egy normál felnőtt táp(Acana Wild Prairie) kiegészítve vitaminokkal jó lehet?


Vagy sportoláshoz való tápot kapjon inkább?


Előre is köszi! :)



2014. jan. 6. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Tenyésztőnél mit evett? Vagy szaporítótól van?


Amúgy Brit Premium, Brit Care, de ugyanennek a cégnek van egy Asthor (?) nevű tápja is. De jó még a Josera is. A Brit Care szuperprémium táp, és annyira nem is drága.

Az RC-t meg felejtsd el, nincs semmi beltartalma, csak a nevet fizeted ki.

2014. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől van, de ott Happy Dogot kapott. :S
2014. jan. 6. 14:35
 3/6 Maxitabi ***** válasza:

Biztos, hogy tápozni akarsz? Ha van lehetőséged olcsó húsforrásra,ajánlom a BARF etetést..

A mi borderünk amúgy orijent eszik már 3 éve,kiskorában orijen puppyt evett,majd másfajtát(pro p-de nem tetszett a szőr,kaki és hízott is),aztán kb másfél-két éves korától acana pacificát ill a wild prairiet kb 4-5 hónapig. Az is jó volt,de most a legjobb a végtermék minőség,mennyiség.(amúgy sajna érzékeny a gyomra)

Viszont semmi vitamin nem kell mellé!!

Ha kiegészítő,akkor nálunk kaukázusi kefír,gyümi és mostanában hokamix a szőrre és emésztésre, néha zöldkagyló az izületekre.

Szerintem sem kell sport táp,ezekben elég sok a kalória,azt meg úgyis látni,elég-e.

De próbáld ki kisebb mennyiséggel az acanát (gabonamenteseket),hátha nem bírja az emésztése...

És nagyon lassan,fokozatosan álljatok át rá.

2014. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is a Pacificát néztem, teljesen gabonamentes,magas hústartalom. Szóval azzal szemezgettem. Csak nem tudom az-e a legjobb. Ezért érdeklődöm. :)
2014. jan. 7. 08:38
 5/6 Maxitabi ***** válasza:

Nincs olyan, hogy legjobb.. illetve az lesz az ideális,a Nektek a legjobb,amelyik a kutya emésztésének (és a te pénztárcádnak is) bejön. Hiába írnak ilyet-olyat valamelyik tápról,ha az pl bélgyulladást okoz,fogy tőle a kuty..

A pacifica szerintem tök jó,esetleg próbáljátok ki.

(és ajánlom elolvasni az acana.hu ill orijen.hu fórumok kérdéseit-válaszait,tanulságos lehet -én a forgalmazótól rendelem a kaját is)

2014. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2014. jan. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!