Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TK-s kutyákat el lehet adni...

TK-s kutyákat el lehet adni ivartalanítási köteleséggel az adásvételi szerződésbe beleírva 1 éves koráig még kiderül alkalmas-e a vérvonal tovább vitelére vagy nem?

Figyelt kérdés
Szóval akkor akarok csak lehozni almot, ha tudom, hogy nem kerülnek szaporítók kezébe, hanem ellenőrzöm sőt ha kell saját költségre ivartalaníttatom a kölyköket.
2014. jan. 7. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
ha ebben gondolkodsz, akkor a számodra szimpatikus kölyköt miért nem tartod vissza? Akkor nem kerül szaporitó kezébe, ha gondosan megválogatod a gazdajelölteket. és lehet, hogy mire mindenki megtalálja az álomgazdit eltelhet még 1 év is.
2014. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
ha találsz ilyen feltételekkel vevőt. Sok fajtánál 1 évesen még messze nem lehet tudni, megfelel-e majd a tenyésztési feltételeknek.
2014. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az már egy másik dolog, én a többi kölyökről gondolkodtam.
2014. jan. 7. 21:06
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem lehet. Kérdés mennyivel nehezebb így eladni a kölyköket... azt tudni kell ugyanis h még az előjegyésekből is feleződni szoktak az érdeklődők...
2014. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet. Úgy tudom, hogy a Sophie's Pearl kennel a hobby célú kölyköket ivartalanítási kötelezettséggel adja el. A honlapjukon a kölykök menüpontban vannak fent az eladási feltételek. De arra készülj fel, hogy sokan nem fogadják el a dolgot, és sajnos az országban gyakorlatilag kötelességüknek érzik az emberek, hogy a fajtatiszta (vagy legalábbis annak látszó) kutyájukkal szaporítsanak.
2014. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4es vagyok: a szerinte nem lehet = szerintem MEG lehet :o)) csak valamiért elírtam :o))
2014. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de nem is könnyű. Ki kell fogni a jó gazdikat.
2014. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Mióta így adom el a hobby kölyköket, elkerülnek az olyan érdeklődők, akik azonnal almot akarnak gyártani. Ha írsz, szívesen küldök szerződésmintát.
2014. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
egy ismerősöm ivartalanitási szerződéssel adott el egy nagyon sulyos harapáshibás kölyköt. A közelben laktak, és átjöttek mert valamiben kellett segitség, és a pali már azt mondogatta, hogy majd ivartalanitani kell, mert a szerződésben az van, de előtte akarják, hogy legyenek kiskutyái. Ugyhogy ha biztosra akarsz menni, akkor te megcsináltatod a műtétet, mert ha ő nem tartja be a szerződésben leirtakat, akkor sem tudsz semmit csinálni, max. perelsz évekig.
2014. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Azért a szerződés nem minden. Az ember megválogatja, hogy kinek ad kutyát.
2014. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!