Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelos gazdik! Ti mit kezdtek...

Panelos gazdik! Ti mit kezdtek a jóindulatú, kötekedő szomszédokkal?

Figyelt kérdés
3 kutyát tartok panelban (amiről nem érdekel, hogy ki szerint kínzás), jólneveltek, csendben vannak, semmi kárt nem csinálnak. Ma az egyik dagadt szomszédasszony mégis belémkötött, hogy mit képzelek, hogy a lakóközösség megkérdezése nélkül kutyákat vittem a házba, feljelent stb. Mondtam, hogy egész nyugodtan, mivel teljesen jogszerű, amit csinálok, hiszen semmilyen házirendnek nincs joga korlátozni a tulajdonhoz való jogomat, egyedül a magyar állattartási törvény szabhatja meg nm-re, hogy hány kutyát tarthatok, ami az esetemben teljesül. Ezt elmondtam, de nem úgy tűnt, mintha egy szó is leesett volna belőle a buta parasztjának. Mit tegyek ilyen helyzetben?
2014. jan. 7. 21:40
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanazt szoktam mondani, amit te mondtál. Részemről úgy vagyok vele, hogy amíg csendben vannak, kárt nem tesznek semmiben, megfogom őket, ha bárki jön, kérésre akár pórázra is veszem a nagyot, vagy mindkettőt, szóval nem zavarnak senki semmilyen módon, addig felőlem akár idegrohamot is kaphat a fél ház... vagy akár az egész :)
2014. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmit. Feljelenteni nem fog. Vársz és szítod a feszültséget, szerintem bármi mással olajat öntenél a tűzre.
2014. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azt csinál amit akar ha ki is jönnek a rendőrők elmondod nekik hogy te joggal tartasz és így máskor nemjönnek ki az assziny pedig csak szörnyülködik
2014. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon utálom a balhét, vajon akkor elül a dolog előbb-utóbb? Mindenfélét hazudozott nekem, hogy ugatnak a kutyáim, aztán mikor mondtam, hogy egész nap otthon vagyok, és csak észrevenném, ha ugatnának, akkor hebegett-habogott. Ilyennel fel tud jelenteni hogy ugatnak a kutyák, vagy kell vmi bizonyítékot felmutatnia? Akkor ugatnak kb. 2-3-at, mikor megérkezünk vhonnan és ennyi.
2014. jan. 7. 21:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
óóó xard le, unatkozik a drága :) irigylem az ilyen embereket akiknek nincs jobb dolguk csak erősködni a másikkal meg hazudgálni
2014. jan. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sippara ***** válasza:
100%
Nyugi, ebből balhé nem lesz :) ha extrém rámenős típus az öregasszony, és tényleg SEMMI más gondja nincs, egy-két havi rendszeres telefonálgatással és bejárással megoldhatja, hogy valaki kijöjjön ellenőrizni. Ez a valaki elmegy hozzád, beszélget veled fél órát, megnézi, hogy jogszerűen tartod-e a kutyákat, majd mosolyogva kezet fog veled és távozik, a nyanyát pedig a következő körben úgy elküldik a bús p*csába, hogy még a nevedet is elfelejti :)
2014. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam:)
2014. jan. 7. 22:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a kedvtelésből tartott állatokra a helyi önkormányzatok tehetnek korlátozásokat. Pl. nálunk Zuglóban úgy van, hogy kettőnél több kutyát csak a közvetlen szomszédok 100%-os hozzájárulásával lehet tartani. Úgyhogy szerintem járj utána, és ha nálatok nincs ilyen korlátozás, akkor legközelebb egy elegáns vállrándítással intézd el a kötözködő szomszédot.
2014. jan. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as, igen vannak ilyen rendeletek, csak sajnos, ezek ütköznek a tulajdonhoz való joggal, ami az Alkotmány része. Ezt persze sokan nem tudják, hiszen nem az Alkotmány olvasgatásával és értelmezésével ütik el az estéjüket. Egy dolgot kell figyelembe venni, amit az állatvédelmi törvény tartalmaz, hogy adott négyzetméteren hány kutya tartható.


Kedves kérdező, nálunk a házmester folyamatosan azzal jön hogy a kutya a lépcsőházba pisil, csak mert kölyökkorában egyszer tényleg odapisilt és látta. Persze én meg rohantam a rongyért és azonnal feltöröltem, de nehezen fogja, hogy azóta már kicsit megnőtt, szobatiszta lett stb...rosszindulatú banyák. Ha betartod a szabályokat amik vonatkoznak rád, akkor had pampogjanak. Mosolyogva otthagyom őket.

2014. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudtommal ezek a rendeletek nem korlátozhatják a kutyák számát, de nálunk egyébként sincs ilyen rendelet. Ma egy másik lakó is belémkötött (szervezkednek a vén boszorkányok), szép, nyugodt hangon megmondtam neki, hogy ha bármilyen problémája van, el tetszik sétálni az önkormányzatra, bejelentést tesz bizonyítékkal, én szívesen állok elébe, nincs mitől tartanom.
2014. jan. 8. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!