Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a szomszédokkal? A kutyájuk éjjel megállás nélkül ugat.

Figyelt kérdés

Leírom a problémám, elég hosszú lesz.


Szóval arról van szó, hogy az egyik szomszédunk kutyája egész éjjel ugat. Folyamatosan, megállás nélkül. Igazából nem is csak egy kutyájuk van, mert van egy vizslájuk is, amivel sajnos nem foglalkoztak semmit és elég buta lett. Nem fogad szót, semmi. Falun lakom és először az egészet a vizsla kezdte... Éjjelente kijött a házuk elé a kis virágoskertbe (avgy estére oda zárták, nem tudom) és megállás nélkül vakkogott. A hangja pedig, a mi házfalunkról visszaverődve elég hangos volt. Nekem ráadásul ott van a szobám ablaka is és mivel nyár volt, nyitva volt az ablakom (egyébként csukott ablaknál is behallatszik). Már akkor idegeskedéssel teltek az estéim, hogy mégis mikor kezdi el, meg mikor riadok fel az ugatásra. Dolgozni járok, és ha éjjel egyszer felkelek, akkor nagyon nehezen alszom vissza.

Időközben pár hónapot barátomnál laktam, de most sajnos visszatértem, és hát nem sokat aludtam az utolsó napokban... Ráadásul most vettem észre, hogy azóta lett egy másik kutyájuk is, egy kistestű, olyan Jack Russel-szerű, de keverék. Neki pedig nagyon vékony, éles hangja van. Mikor hazaköltöztem, napközben is hallottam már, de először este nem ugatott. Aztán tegnapelőtt rákezdett. Nem tudom, hogy talán lát-e valami kutyát az úton (ami nem lenne csoda, mert a falu televan kóbor kutyákkal), vagy mit ugat, de nem hiszitek el, nem akarja abbahagyni. Először nem volt gond, mert el tudtam aludni, csend volt. Aztán hajnali 3/4 4-kor keltem fel, arra, hogy egyszerűen nem hagyja abba. Olyan ideges voltam, hogy csak remegtem, kimentem az udvarunkból és átkiabáltam a szomszédba, hogy "kuss legyen!"

Egyszerűen nem tudom, hogy a szomszédunkat miért nem zavarja a folytonos kutyaugatás, pedig ott még egy kisgyerek is van. Azt sem értem, hogy ha már volt egy engedetlen, csirkeölő, ugatós kutyájuk, akkor minek kellett még egy.

Tudom, most azt fogjátok mondani, hogy beszéljem meg vele. De már egyszer megtapasztaltuk, hogy nem valami kedves emberek. Tavaly történt, hogy akkor is egy kutyájuk kirágta a kerítést, és folyton átjött hozzánk, volt, hogy az udvarról kellett kizavarni. A kerítésnek az a fele volt, ami hozzájuk tartzott, nekik kellett volna megjavítani. Apám át is ment hozzájuk, és megmondta, hogy átjön hozzánk a kutyájuk, mert rés van a kerítésen, és meg kellene szerelni. Erre a szomszéd csak annyit mondott, hogy "És?! A ti kutyátok is át szokott jönni hozzánk. Mit csináljak, lőjem le?!" Szóval inkább megcsináltuk mi a kerítést és azóta nemigen próbálkozunk velük beszélni, mert gondolom semmi következménye nem lenne...

Van valami ötletetek?


2009. máj. 20. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg velük kellene beszélni, mert más nem igazán tud mit csinálni ezzel. Én hallottam már,hogy valaki feljelentette emiatt a szomszédot,mert ugat a kutyája,de ez szerintem felesleges, mert nem oldja meg a problémát...Az a baj hogy az együttműködés hiányában nem fog változni a helyzet, mert amit mondtál hogy milyenek...Azt is lehet hogy beszélni a többi szomszéddal hogy ők is szóljanak nekik,hátha ha többen izélgetik őket akkor változtatnak valamit...
2009. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos igen. Sajnos nagyon nem akarnak együttműködni, eléggé érdekes egy család. Apuka anyuka üvölt, a már kisóvodás kisgyerek szintén üvölt, akaratos és elég rossz gyerek. De azt nem tudom, hogy például amikor az ő ablakuk alatt, a virágoskertben ugatott éjjel-nappal a kutya, akkor az őket miért nem zavarta? Szerintem a többi szomszéd is hasonló okok miatt nemigen szól nekik, lehet hogy a férfi még neki is menne valakinek, ki tudja...


Sajnos az is probléma, hogy a faluban sok a kóbor kutya, és szerintem lehet hogy őket ugatják. Mondjuk a kutyáktól eleve félek, már több is volt ami megtámadott vagy megharapott.

2009. máj. 20. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem lehet velük beszélni, sajnos nincsen nagyon megoldás. Nekik kéne foglalkozni velük, nevelni őket. Feljelentheted őket, csak az a baj, hogy ha történik is valami, azt a kutyák bánják meg (pl. elvitetik a sintérrel), pedig nem ők a hibásak. Nem ők tehetnek arról, hogy hülye a gazdájuk, lehet, hogy pont azért ugatnak, mert szeretnék felhívni magukra a figyelmet. No meg védik a területüket.
2009. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap a teraszon álltam és direkt jó hangosan mondtam a barátomnak, hogy remélem ma este nem guat a kuyta, mert szeretnék kicsit aludni... És hogy minek kell egy ugatós kutya mellé még egy? Láttam, hogy a szomszéd kinn van az udvarukon és nézett is át hozzánk. De nem hiszem, hogy eljutott a tudatáig amit mondtam, mert este ugyanúgy kutyaugatásra ébredtem...
2009. máj. 21. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!