Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ismert viselkedés örökbefo...

Hunriddick kérdése:

Nem ismert viselkedés örökbefogadot kutyánál. Ki tudja mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja van nállunk 1 nöstény shar pei jellegü keverék, aszt monták nem jön ki jol fajtársaival mi másként vettük észre, engedelmes már poráz nélkül sétál mindig figyel a viszahivásra és az irányitásunkra.a probléma a következö kizárolag a nálla kisseb kutyákkal hajlando játszani a nagyobbakat észre sem veszi vagy védekezésböl morog rájuk ha tul közel vannak nemtudom megállapitani hogy domináns vagy félelmi az agreszió nálla nagyobbal is játszot már labradoral és nagyon szépen de ha vizsla vagy annál nagyobb kutya van a közelben elbujik mögém, ha megindul a már neki elözöleg behodolt kutyával foglalkozik csak ha nagyobb társai játékra hivják nem válaszol, nemtudom hogy eszt a fajta védelmi morgást megszakitcsam vagy engedjem hogy megbeszéljék egymással, a fö kérdés az lenne miként tudnám kizárni eszt a viselkedés fajtát hogy ne féljen nagyobb társaitol? mit lehet tenni?
2014. jan. 8. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de pocsék a helyesírásod, alig bírtam kisilabizálni a kérdésed.


Ha jól értelmezem, akkor a kutyád teljesen természetesen,egyértelműen jelzi, hogy ki tetszik neki és ki nem.


Ha valakire rámorog, ahogy leírtad valószínüleg a túl ugra-bugra kutyáknál teszi, ez nem tetszik neki.Ha a másik kutya veszi a lapot, vagyis odébbáll akkor rendben van, ha nem akkor elhívod a tiédet.

2014. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mégegyszer elolvastam és csak azt tudom mondani, hogy nem kell eröltetni, mert teljesen normálisan viselkedik a kutyád:)
2014. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Munkahelyen vagyok sutyiba irtam a kérdést elnézést a Helyesirásért.
2014. jan. 8. 09:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezzel nincs is problémám ezen a szinten tul vagyunk de van amikor ö megy oda 1 neki nem tetszöhöz nem játékra hivja de nem is tul agresziv csak morog egyett probál csipkelödni ahogy én értelmezem.azon gondolkottam nem e sorban akar végigmenni a kutya csoport tagjainál és mindegyiknél beprobálkozni tudna e dominálni felettük, alapvetöen akikkel találkozunk jól nevelt kutyák idöben ivartalanitottak nem tünik ugy mintha dominálni szeretnének és a miénk mintha csak igy érezné jol magát, van akivel csak játszana de több esetben szerintem erröl van szo. örökbefogadáskor monták hogy minden kenelbe ahol volt elöbb utobb ö lett a alfa.
2014. jan. 8. 09:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak sajnos ha nem használsz egy fia vesszőt sem, ezt egy hosszabb szövegnél borzasztó fárasztó kisilabizálni, hogy vajon mit is akarsz mondani...

Én azt tenném a helyedben, hogy keresnék egy olyan gazdit, akinek egy nagyobb testű kutyája van, viszont tuti, hogy nem bántaná a Tiedet. Akkor azzal kettesben össze tudnád haverkodtatni, eleinte lehet, hogy morogna, de mivel az nem bántaná, rájönne, hogy nem is olyan veszélyes, és akkor jobb lenne a helyzet. Lehet, hogy attól még lenne olyan kutya -sőt, valószínű-, akire morogna, de ha találnál pár nagy kutyát, akik nem balhéznak a morgás miatt, akkor javítana a helyzeten.

2014. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Találtam már rászoltak hogy ne probálkoz vette a jelet majd 5-10 perc elteltével megint megprobálta.
2014. jan. 8. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor ezt kell játszani vele, előbb-utóbb leesik neki.

Ha te is következetes vagy vele mindenben - és szerintem ez az elsődleges és legfontosabb dolog - akkor a kutyákkal való viszonya is ez irányba fog fordulni, de ehhez idő kell.

2014. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!