Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mezőn elengedhetem...

Szerintetek mezőn elengedhetem a kutyámat? Nem fogják kilőni?

Figyelt kérdés

Mostanában annyi ilyen esetet hallok, tudom, főleg erdőkben, de a kérdésem az lenne, hogy a mezők is "fenyegetett" helyek ilyen szempontból?

A környékemen van 2 mező is, vannak a közelben lakóházak is, tehát nem a világ végén van.


2014. jan. 8. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nincs vadászles, illetve az a terület nincs ellátva olyan jelzéssel hogy szabad ott a vadászat akkor elvileg törvénybe ütköző lenne ott bárkinek is lövöldöznie
2014. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
láthatósági mellényt lehet kapni kutyákra is, szerintem érdemes rá beruházni, kisebb az esélye, hogy kilőjék, és mivel a mellény jól bizonyíthatja, hogy az eb veled sétált, és nem a vadakat űzte, ezért a vadász - ha elkapják - komoly büntetésekkel nézhet szembe. Persze a jó az lenne, ha mondjuk 5 év börtönnel nézne szembe, de ez csak a magánvéleményem...
2014. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos erre nincs garancia :(

Mivel nyílt terület, elvileg kisebb a kockázata a kilövésnek. Kutyádon legyen láthatósági mellény és ne menjen messzebb 30-40 méternél!

2014. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vizslán láttam már világító nyakörvet is.
2014. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!