Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a vadabb kóbór...

Mit tegyek a vadabb kóbór kutyák ellen, hogy ne támadjanak meg?

Figyelt kérdés
Szóval van egy lovarda,ami hozzánk elég közel van. Oda járok lovazni. Szép nagy terep vezet odáig,rengeteg farm és telek van ott. Az a baj hogy a szüleim nem mindig tudnak elkísérni,de amikor lovas órára megyek(egyedül) rengeteg ott a kóbór harapós kutya. Bevallom félek tőlük,hiszen nálam erősebbek,olyat is hallottam már hogy a kutyák embereket marcangolták szét. Másrészt meg többen vannak. Mondom rengeteg kutya a vidéken össze vissza,szanaszét tartózkodik. Nem lehet senkinek se szólni mert senkit se érdekel.és amúgy is annyian vannak hogy az összeset nem lehetne befogni. Szóval a kutyák harapósak, vadak és magabiztosak,én pedig félek tőlük... Nem tudnátok mit kéne tennem ,hogyan tudnék a támadáskor" védekezni vagy valami menedéket biztosítani??? Kérem szépen,aki tud segítsen!!!!!
2014. jan. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy sokkolót..

A viccen kívül, muszáj lesz hívnod a sintéreket vagy az állatvédőrséget, esetleg, pl Fót-on vagy, akkor fb-n vagy googlen keress arra, hogy fóti kutyamenhely és írj nekik, megérzik ha félsz, és támadnak, én a helyedben megtenném

2014. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőséged is van:

1, gáz/paprikaspray vagy hangkürt (vagy hogy hívják). Ettől általában bekakálnak a kutyák és elszaladnak. Ráadásul megjegyzik a fizimiskád és lehet, hogy legközelebb nem veled emberkednek. A hátulütője, hogy ha esetleg mégsem jön be akkor még jobban felpaprikázódnak. Erre mondjuk kicsi az esély.


2, Ha nincs nálad ilyesmi és támadólag lépnek fel a kutyák akkor dermedj mozdulatlanná. A nem harcra tanított kutyák 99%-ban nem harapnak meg ha nem ficeregsz, sokszor még akkor sem ha az ő portájukon vagy. Hátulütője, hogy esetleg nagyon sokáig kell ott álldigálj, ami unalmas és közben esetleg te kakálsz be. De még mindig jobb mintha megharapnának.

2014. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam már hogy nyújtsam fel a kezem,mert akkor magasabbnak néznek és kicsit megilyednek.vagy hogy dobálják meg kavicsokkal,és hogy soha ne fordítsak hátat,és ne fussok,inkább hátráljak
2014. jan. 9. 06:17
 4/9 Firestorm ***** válasza:
Na hát kaviccsal ne dobáld őket,mert azzal csak kihúzod a gyufát náluk.Valóban a gázspray vagy paprikaspray vagy az a kürt amit Lenin írt teljesen jó módszer,de a legbiztosabb,ha mindegyikből van nálad.Esetleg felmászhatsz egy fára is előlük.Ismerőseim ugyanígy jártak egy falka kóbor kutya betámadta őket az erdőben,felmásztak a fára egy pár órát ott töltöttek,hiszen a kutyák nem mentek el onnan aztán jött egy motoros és annak a hangjától megijedtek szétszéledtek és így letudtak jönni és haza menni,azóta nem jártak az erdőben.
2014. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem te csak szimplán félsz a kutyáktól, és az van benned, hogy mindegyik harap, meg emberevő...

Mint sok ember, és elkezd kalimpálni, meg őrült módon védekezni, ha egy kutya közeledik felé barátságosan.

Tanulj meg bánni a kutyákkal, és akkor nem lesz ilyen problémád.

2014. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először menj el egy kutyasuliba, figyeld az állatokat, ha neked is van kutyád álljatok be tanulni. Figyeld az állatok viselkedését, különösen, ha van elengedős játék.

A barátságtalan kutyákat én ki szoktam kerülni. A legnagyobb gáz, hogy félsz tőlük. Kisebbek, mint a lovak, a lovaktól meg nem félsz. Az agresszívnek tűnő viselkedés gyakran üdvözlés, játékra hívás, vagy hasonló. Sajnos akinek nincs kutyája nehezen talál lehetőséget, hogy megtanuljon "kutyául", pedig fontos lenne.

2014. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyet tudok érteni sok előttem válaszolóval. általában ha netán egy falka kutya közelít feléd sokszor nincs baj, itt is vannak. csak megszagolnak talán és továbbmennek, de ha meg agresszívan akarnak viselkedni csak mindig legyen egy botod amit a kezedben tartasz és akkor 2dolgot tudsz vele csinálni.

1. vagy legyilkolod a falkavezért(még sosem próbáltam ilyet)

2. eldobod nekik vagy ha ráharap akkor csak húzod a bottal magad mögött a kutyát, ő úgy is a játékkal lesz lefoglalva.(ráharap a botra) de az már jó jel, mert nem téged akar bántani

2014. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja igen, nekem általában a 2- a nyerő(ha a cipőmet akarja harapni a bot elsőosztályú)
2014. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sztem az itt irokat, nem tamadta/harapta meg kutya.

tobb nj, farkasolo tamadolag indul feled akkor legyezhetsz, merevedhetsz, egybol fellok es ahol er harap, nem jatszani akar...

engem nem egyszer haraptak mar meg.

2014. jan. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!