Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez ellen hatásosan fel tudnak...

Ez ellen hatásosan fel tudnak lépni a szomszédaink?

Figyelt kérdés

Lakásban lakunk. Van két kutyám. Egyikük szeparációs szorongásos. Nem a falkasorrenddel van a baj, hanem túlságosan önállótlan és bizonytalan. Amikor a két kutyát egyedül hagyom, akkor őt bezárom szobakennelbe, és ott nyugodtan elvan.


Szeretném a kutyáimat külön is tréningezni, és ezzel együtt valószínűleg a "szepis" kutyám önállótlanságát is tudnám csökkenteni. De sajnos, ha teljesen egyedül marad, akkor ő vonyít. De a másik kutyámmal is szeretnék külön foglalkozni.

A szomszédainkkal viszont nagyon rosszban vagyunk. Idős, gyermektelen, megkeseredett emberek, akik már azért gyűlölnek minket, hogy élünk. Hívtak már ki rendőrt azért, mert párom vasárnap segített egy barátjának az autójával az udvaron.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy a szomszédok feljelenthetnek-e azért, és engem megbüntetnének-e, ha a kutya hétköznap nap közben (várhatóan délelőtt) kb 1 - max 1,5 órát vonyítana (annyi időre vinném el a másik kutyámat külön)?

Tervezzük a szoba hangszigetelését azon a falon, amely részben közös, de az még pár hónapig nem lenne (meg valszeg csak tompítana).

Természetesen ilyen egyedülhagyásos gyakorlatokat is csinálok majd a kutyámmal, csak eddig nagyon beteg voltam, és ilyesmiket nem tudtam csinálni. Viszont volt már egy időszak, mikor rendszeresen külön volt a két kutya foglalkoztatva, és akkor nem vonyított, ezért gondolom, hogy jót tenne neki.


2013. dec. 8. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Az egész biztos, hogy próbálkoznának, de nem tartom valószínűnek, hogy ezért büntetnének is. A kutyát ennyi időre otthon hagyni nem bűncselekmény, és ha hétköznap délelőtt hangos, abból nem hinném, hogy ügyet csinálna a hatóság. Azt sem büntetik meg, akinek zajongó óvodás gyereke van.
2013. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
mért nem viszed el először őt külön és fárasztod le fizikailag és agyilag is, hogy aztán csak aludjon és utána a másikat?
2013. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Ennek két oka van:

1. Már próbáltam, és nem működött.

2. A másik kutyámmal olyan időben szeretnék menni, mikor nincs a környéken nagyon senki, mert gyakorolnánk. Ez a hétköznap délelőtt. Vele viszont pont akkor szeretnék menni, mikor a lehető legtöbben vannak, hogy a más kutyákkal való önbizalmát is növelhessem. Ez délután lehetséges.

Arra viszont nincs időm, hogy 2szer vigyem le külön-külön mindkét kutyát hosszabb időre sajnos. Szóval úgy gondoltam, hogy napi kb 1-1 óra külön, és a többi séta együtt.

2013. dec. 8. 21:42
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, de annak ellenére, hogy magam is kutyás vagyok, már megőrülök a szomszéd kutyájától. Naponta több órát visít fejhangon, egyszerűen kibírhatatlan. Esküszöm, lassan kiirtanám szívem szerint az egész családot:D Szóval gondolj bele, hogy fordítva milyen kellemes. Én nem öntenék még olajat a tűzre, ha így sem túl jó a viszony.
2013. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.
2013. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Értem, akkor az összes gyermekes család minden gyereknél kb 13 évig komoly bűnöző életmódot folytat.
2013. dec. 8. 22:38
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
tudod, erre azt szokták mondani, hogy az gyerek ez meg kutya.
2013. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%
Nem a kutya fogja később a nyugdíjkádat kitermelni, hanem a jelenleg szomszédban nyervogó gyerek. (Ami hozzáteszem, ugyanolyan zavaró, de gyereket tartani nem hobbi vagy kiváltság, ezért természetesen az állam nem szabályozza ezt.) Azért meg hadd ne a szomszédoknak kelljen szívni, mert a kutyád nyíg. Így nem csoda, hogy nem vagytok jó viszonyban, egy kis tolerancia kéne.
2013. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz semmit, akkor jobb, ha nem beszélsz hülyeségeket. Nem tudsz semmit arról, mi van a szomszédokkal, de jó, akkor megmondom: suttogunk a folyosón, nem járunk ki a kertbe a kutyákkal játszani, sőt, mi se járunk ki, a paraszt vén fsz azt figyeli, mikor zuhanyzok, a lakásukból olyan bűz jön ki, hogy fuldokolva megyünk föl a lépcsőházba, már több, mint 10 ezer forinttal megkárosítottak minket, a páromat megütötték, a nyanya részegeskedik, engem lekrváztak, ha a párom befúr vmit a falba, ordibálnak, de ők hétvégén is egész nap szerelhetnek.

Úgyhogy húzz el innen, de nagyon gyorsan.

2013. dec. 8. 23:25
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Úgyhogy húzz el innen, de nagyon gyorsan.


Csitu van, azt majd én eldöntöm, hova írok és mikor. Nem csoda, hogy utálnak téged, mikor egy veled nem egyező véleményre ilyen módon reagálsz. Az ilyen élhetetlen sz.r alakok rontják a normális kutyások hírnevét. Aztán jönnek sírni, hogy mindenki rossz, csak ő meg a kiskutyája jó, akit persze képtelen megnevelni, hogy másokat ne idegesítsen halálra.

2013. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!