Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet emberi fogkrémmel...

Lehet emberi fogkrémmel kutyának fogat mosni, vagy van erre külön készítmény nekik?

Figyelt kérdés

Nem őrültem meg, hogy mosni akarom a kutyám fogait, de nagyon fontos lenne az egészségére nézve. A lényeg, hogy fogkövesedik neki a foga. Ezt eddig félévente egyszer állatorvossal szedettük le altatásos úton. Most már öreg az altatáshoz, és a szíve sem bírná ami a következő okból kifolyólag gyenge.

A fogkövön ugyanis megtelepedett egy baktérium, ami eljutott a szívéhez, és azt gyengítette meg. Szóval most lassítani szeretnénk a fogkő kialakulását. Ehhez van kutyafogkrém, vagy elég egy nem mentolos emberi fogkrém, és egy fogkefe?



2014. jan. 9. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Van kutyafogkrém.
2014. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj emberit, a fluorid árthat neki.
2014. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, van külön fogkrém. Nekünk az álltorvos javasolta a szárított kenyérhéjat is. Viszont azt csak mértékkel szabad adni, mert a szénhidrát hízlalja, főleg ha ivartalanított.
2014. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi általában azt szoktuk csinálni,hogy veszünk ilyen kutyafogtiszítót (Bocsi enm tudom mi a neve) a fresnapf-ba vettük,egy olyan kaja szerűség amit rágnia kell,Állítólag megtisztul tőle a foga..Valamint még ugyanott (Fresnapf) lehet venni kutyafogkefét aminek az egyik végén egy normál fogkefe van mint az embereknek csak a szálai lágyabbak nem olyan erősek mint az emberé,a másik végén pedig csak pár szál (nagyon lágyak és picik) van..A nagy normal a nagy kutyáknak van (pl. Amerikai buldog)a kicsi szálas pedig a kisseb kutyáknak (pl yorkshire terrier)

Nekem yorkiem van és a picivel mossuk a fogát..



Valamint abban a csomagban benne van egy fogkrém amiből több ízű van (narancsos banános mentolos,én inkább a mentolnál maradok azt nem eszi meg)Ami olyan mint az emberi fogkrém de elolvastam az öszetevőket,és a kedvencem hogy ott vAn miért lehet csak kutyának használni.A fogmosásról már nem irok mert az már OFF (benne van a szabályban)

2017. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!