Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mennyibe kerül a skót...

Kb mennyibe kerül a skót juhászok szűrése betegségekre? Ha jól tudom akkor ezt két féle módon is el lehet végezni 8 hetes koráig.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyát de nem tudok érte kiadni 70-80 ezreket.arra gondoltam hogy a kiválasztott kiskutyának fizetném a vizsgálatot ha a gazdi belemegy. Csak az a baj hogy még kb-ra sem tudom hogy ez mennyibe kerűl. Valakinek tapasztalat?

2014. jan. 10. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

8hetesen elég kevés dologra lehet még szűrni. Általában a szülőket szokták szurni es abbol állapítják meg h milyen lesz a kicsi..

Nekünk a röntgen 20ezer volt most annal a kutyánál akinel nem kertem h hiteles legyen a masiknak 40ezer körül ott meg kértük.

Egyeb vizsgálatok meg gondolom genetikai vizsgálatok lennének valószínűleg meghaladná a teljes kivizsgálás egy kölyök árát.

2014. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
Első körben még olvasgass egy kicsit utána, eszik vagy isszák-e ezeket a szűréseket, meg úgy egyáltalán hogy öröklődnek ezek a betegségek. Skótjucit egyébként nem fogsz kapni 70-80 körül tenyésztőtől, 100 felett gondolkozz.
2014. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:) azért írtam a 8 hetet mert a skót juhászok ha jól tudom hajlamosak a szem betegségekre és azt olvastam hogy az időhöz van kötve. Sajnos pontos árat sehol sem találtam:( akkor marad a gyűjtögetés:)
2014. jan. 10. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amire Te gondolsz az a CEA, collie eye anomaly és ott az a lényeg ha szülők szűrve legyenek - létezik olyan h mentes egy kutya, hordozó vagy beteg. Két mentesnek mentes kölykei lesznek, egy mentesnek és egy hordozónak is-is és hordozó-hordozóból mindhárom lehet, tehát beteg is és akkor van gebasz...


Az alapötlet eléggé elvetélt ötlet mivel Magyarországon nem csinálnak ilyen szűrést, a legtöbbször a tenyésztők is összeállnak h többet küldjenek ki egyszerre mert úgy olcsóbb. Optigenben csinálnak pl. De nem gondolom, h ezt megcsinálnád - ráadásul mire kész az eredmény a kutya már 4-5 hónapos....

2014. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg erre gondoltam csak a menete nem volt tiszta:) nagyon köszönöm!
2014. jan. 10. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A skótokat általában csak klinikailag szokták szűrni CEA-ra és egyéb szembetegségekre, ez 10-15 ezer körül van, emellett van még a DM és az MDR1, az is legalább 15-20 ezer forint(ha a szülők eredményei ismertek, akkor ezeket megspórolhatod, a szemszűrést NEM). De ez csak egy dolog, hogy mentes ezekre a dolgokra, diszpláziára például nem tudsz leszűrni egy 8 hetes kölyköt, illetve ez nem mutatja meg, hogy milyen idegrendszerű és mennyire fajtatiszta a kutya. Ne vegyél szaporítótól, ne támogass olyanokat, akik kizsákmányolják a kutyáikat!

Skótot 80-100 ezer körül már lehet venni normális tenyésztőtől, szerintem ez egyáltalán nem magas ár egy minőségi kiskutyáért. Jó esetben 15 évig fogsz vele élni, gondolom nem mindegy, hogy lesz egy gyönyörű, egészséges, jó idegrendszerű skót juhászod, vagy egy beteges, idegbajos, csúnyácska kis keveréked.

2014. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!