Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának, macskának szokott-e...

Kutyának, macskának szokott-e otthon főzni valaki? Ha igen, miket?

Figyelt kérdés
Több macska, több kutya van. Olyanra gondolok, hogy hosszabb távra, nagyobb mennyiséget, amit utána le is lehet fagyasztani. Tulképp ilyen receptekre volnék kíváncsi. Ki miket tesz bele, milyen arányban, stb. Vélném, hogy hosszú távon olcsóbb lehet, mint tápokat venni.

2014. jan. 10. 17:02
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!

Az olcsóság egy dolog, a tápérték a másik.

Én rendszeresen főztem a kutyáimnak, leginkább csirke far-hátat törmelék rizzsel vagy olcsó tésztával. Kis sót tettem bele meg - talán meglepő - egy fej hagymát.

Etetéskor néha kevertem bele olajos halat (már, ha kaptam olcsót), vagy belefőztem szalonnabőrt, hogy mégis csak más íze legyen.

2014. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt máris feljegyzem! Nagyon kösz!
2014. jan. 10. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

hagymát hagyd ki...nem minden kutya bírja:S fűszereket ne adj neki, nincs rájuk szüksége. Főzve mindenféle hús mehet, viszont ha lehet, csontot azt nyersen adj neki. Nyersen puhábbak, rugalmasabbak, míg főve vagy sütve törnek és megakadhatnak a torkán, felsérthetik a gyomrát, nyelőcsövét.


Mehet mindenféle, belsőség is: tüdő, lép, szív, gége, máj (ebből kevesebb) stb.

Mehet egyébként csirke, pulyka, vad, hal, marha, minden, főleg ha főve van.


Szoktak mellé gyümölcsöt vagy zöldséget is turmixolni, pl répát, almát, sütőtököt, stbstb...és szoktak adni rizst, zabpelyhet ilyesmiket. Csontosnak mehet farhát, nyak, ilyenek:) de mondom ezeket inkább nyersen.


Nézz utána a BARF etetésnek, az tele van azzal, hogy milyen husit ehetnek és mikkel szokták kb társítani, bár ők nyersen adják általában...de az alapszabályok ott vannak, hogy melyik husi ehető:)

2014. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!