Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e nekünk kutya?

Való-e nekünk kutya?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnénk venni, Jack Russelre esett a választás, de páran mondták hogy inkább ne is legyen kutyánk mert a szobákba és a nappaliba(szóval ahol szőnyeg van) nem engednénk be. A kertben,a mosó konyhában,az ebédlőben meg a konyhába ólálkodhatna,de máshol nem igazán. Foglalkozni tudnánk vele,napi 2 óra séta nem lenne gond és a nevelése se,max a vele töltött idő. 3 órát naponta egyedül lenne itthon.

2014. jan. 11. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom első kutyának, terrier, nehéz vele, tapasztalt gazdát igényel. Ha kizárjátok, ugatni fog, és megőrjíti a szomszédokat.
2014. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a szőr miatt nem akarjátok beengedni, megnyugtatlak, behordjátok majd a papuccsal is, és a huzat is behordja majd. Ha tényleg komolyan gondoljátok a kutyázást, akkor inkább felejtsétek el a szőnyeget, vagy napi porszívózás.
2014. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyira kezdő gazdik nem vagyunk, egyszer volt rövid ideig egy pulink, utána egy keverék és egy fox terrier egyszerre, de őket elkellet vinni mert kiköltöztünk külföldre és nem tarthattuk meg.
2014. jan. 11. 17:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Kizárni nem fogjuk,az konyha,ebédlő mosókonyha szabad neki.
2014. jan. 11. 17:27
 5/6 A kérdező kommentje:
A szőnyeget nem tudjuk felszedni mert csak padlószőnyeg
2014. jan. 11. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért pont a Jack Russel?


Lehet kutyátok attól,hogy nem lehet bent a házban,csak éppen kinti kutyának a Jack Russel alkalmatlan!

Első kutyának nem is ajánlott,nagyon makacsak,te meg tuti gyerek vagy még!Tapasztalatlan emberekhez kerül,hiába a sok séta,ha nem tudjátok,hogy kell vele bánni!


Olyan fajtát válasszatok amelyik kint tartható,jobban bírja az egyedül létet,bár egyik kutya se szereti ha egyedül van.


Egy Jack Russel pörög állandóan,hiába a napi 2 óra séta, pihen egy órát és pörög újra.Inkább sport kutyának jó,ahol nem csak napi 2-3 órát foglalkoznak vele,hanem sokkal többet!


Itt a környéken volt egy család akik panelba vettek JR-t hát mondanom sem kell,hogy szerencsétlen kutya a sétákon végíg húzta a gazdáit az utcán,sőt többször megszökött panelból!!!! Onnan tudom,hogy egyszer mi fogtuk meg az utcán. Azóta nem láttam a kutyát,de hallottam,hogy eladták,mert nem bírtak vele, pörgött,rombolt sok volt a családnak.


Ha nincs lefárasztva,fel fogja ásni a kertet,megszökik,tönkre tesz mindent! Ez kell neked?


Keressetek egy másik fajtát én azt javaslom,láttam már több kérdést is kitettél,mindenki lebeszél a Jack Russelről,de hajthatatlan vagy!

Ha nem hallgatsz ránk,az a te bajod.Az itt válaszolók között vannak akik elég régóta kutyáznak így van tapasztaltuk a kutyázásban.

Nem véletlenül beszél le téged a fajtáról mindenki.


Azért mondják sokan,hogy ha csak a kertbe lenne akkor ne legyen kutya,mert sokszor az a következménye ennek,hogy amíg kölyök vagy el nem éri az 1-2 éves kort sokat foglalkoznak vele.Aztán ahogy telik az idő,jajj úgy is ott a kert stb.Aztán séta híján rombol,szökik, na akkor kennel vagy lánc.


Mi csak titeket és a leendő kutyát szeretnénk megóvni a kellemetlenségektől!!!

2014. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!