Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers csirke csont is szilánko...

Nyers csirke csont is szilánkosra törik? Adhatom a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Szóval melyik testrészit lehet adni a csirkének? Vagy egészet csak ne főzve mert úgy szilánkra törik úgy olvastam. Igaz ez?
2014. jan. 12. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmiféle formában, semmiféle csirkecsontot (szárnyascsontot) nem ajánlanak, kivéve talán a nyakat.
2014. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Semmi gondot nem okoz a nyers csirkecsont! Az is igaz azonban hogy a nyers etetők sem adnak önmagában letisztítottt csontot a kutyának. De ha csirke szárnyat, combot adsz neki nyersen csontostól akkor nem lesz semmi gond.
2014. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha hússal együtt adod pl a combot, nem lesz gond nyerssel.
2014. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hússal együtt akartam
2014. jan. 12. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyusom kapot nyers csirke szárnyat és nem tudot tőle kakilni nyüszített húzzta a fenekét a földön stb...És az orvos azt mondta szárnyat se főve se nyersen ne adjak.
2014. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

A csöves csontokat nem szabad neki odaadni: a csirkének ilyen a lába, a combja, a szárnya. Nyakat, farhátat, nyakat, mellcsontot, vagy a szárny legvégét megkaphatja, de inkább főzve, a főzés kiöli a bacikat.

A csöves csont mindenhogy szilánkosra török akár főzöd és ez veszélyes lehet a kutyára.

2014. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
6-os vagyok, lehet, hogy egy kutyának egész életében semmi baja sem lesz a combcsonttól, meg hasonlóktól, de a mi egyik kutyánk régen pont úgy pusztult el, hogy kiszúrta a belét egy ilyen csont és nem ő az egyetlen kutya, aki így járt. Úgyhogy lehet kockáztatni, de én nem ajánlom.
2014. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon nem mindegy, hogy egy yorkinak adják, vagy egy német dognak.

Sokan pl egész tyúkot, csirkét adnak oda a kutyájuknak. Persze, nem törpe méretűnek. Mindenki döntse el maga, ad, vagy sem csöves csontot.

2014. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem patkánynak adnám hanem rendes kutyának aki most 80 kg.
2014. jan. 12. 16:26
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

7-es vagyok, a miénk nem olyan pici kutya volt, hanem németjuhász keverék, aki elpusztult emiatt.

De tényleg mindenki maga dönti el, hogy ad-e csöves csontot a kutyájának, én például többet már biztos nem kockáztatok.

Igaz az is, hogy ritkán van belőle probléma, de mi pont kifogtuk, pedig blojler csirke combját kapta, ami elvileg nem is annyira veszélyes.


Annyi a lényeg, hogy nagy eséllyel nem lesz baja tőle, de kis eséllyel lehet.

2014. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!