Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers csirke csont is szilánko...

Nyers csirke csont is szilánkosra törik? Adhatom a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Szóval melyik testrészit lehet adni a csirkének? Vagy egészet csak ne főzve mert úgy szilánkra törik úgy olvastam. Igaz ez?
2014. jan. 12. 15:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%
Jönnek ám a butaságok sorban! Főve valóban nagyon nem ajánlott csöves, vagy bármilyen más csontot adni a kutyának, mivel valóban okozhat szorulást, a csöves csont pedig bél, gyomor sérülést. Nyers állapotban viszont a csontok rugalmasak igy nem okoznak gondot. Nekem 3 kutyám van, közülük az egyik 7 kg, nyersen etetem őket, a kicsi is kapot már nyers combot, szárnyet, csirkét, kacsát is. Semmi gondot nem okoz nekik. Sokan és egyre többen etetünk nyersen, van olyan aki 10-20 éve, és minden rendeben van. Persze 100%-os garancia semmire sincs. De jó ha tisztába vagyunk a tényekkel. A nyer etetésnek is megvannak a veszélyei, ugyanúgy mit a tápozásnak. Ismerek olyan kutyát aki táptól let beteg. Annyira mohón evett hogy majdnem megfulladt tőlle. A gyomor csavarodásról ami főleg a tápos kutyáknál fordúl elő már ne is beszéljünk. Kérdező nézz utánna a BARF és a PREY etetésnek. Fb találsz csoprtokat akik igy etetnek sok hasznos infót kaphatsz tőllük. Sok sikert:-)
2014. jan. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy gyerek vagyok és anyám nem akar a BARF- meg hasonló eledelek előállításával idézem: sz@rakodni. Inkább adjuk oda neki a tápot és semmi probléma.
2014. jan. 15. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!