Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti visszamennétek ezek után?

Ti visszamennétek ezek után?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves ivaros kan kutyám. Soha nem ment neki egy másik kutyának, nem kekeckedő. Több összeszokott társaságba is járunk, átlag 6-9 kutya van jelen. Az egyikben van egy ivartalanított fiatal kan kutya, aki korábban is szított verekedéseket. A gazdik( mmint csak ennek a kutyának) nem elég erélyesek, a kutya nagyjából tojik a fejükre. Mostanában nem volt probléma vele, de pár napja egy hosszabb szünet után mentünk sétálni ezzel a társasággal, és a másik kutya folyamatosan morgott az enyémre, nagyon próbálta mutatnia nagyfiút. Gazdik csitították, nem sok eredménnyel. Az a megegyezés köztük, hogy mindenki a saját kutyáját neveli, így hagytam, hogy lerendezzék. Aztán a kutya kitámadott, nem lett sérülés, verekedés se volt, csak az enyém nyilván megrémült. Eljöttünk a helyről, de előtte még pár percig együtt sétáltunk, akkor már nem volt több baj.

Ti mit csinálnátok? Visszamennétek a társaságba? Tiltsam le én a másik kutyát, ha a gazdik erre nem képesek? vagy ne stresszeljem a kutyámat és felejtsük el egy ideig a társaságot?


2014. jan. 12. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
bizonyos kutyakat hiaba csititod...
2014. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
29%
Szerintem menjetek el megint és ha a másik kutya megint ezt csinálja akkor szidd le a másik kutyát és keressetek valami másik társaságot!
2014. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mennél vissza, kb semmi se történt. Kérd meg az adott kutya gazdáját, hogy szóljon rá rendesen ha legközelebb ilyet csinál a kutyája. Amúgy pedig ha nem tudja, akkor te is figyelj a tiedre, hogy ne menjen a másikhoz oda.
2014. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Más kutyáját nem nevelem,de ha zaklatja,zavarja a kutyám,elkezdem hárítani.Besétálok közé és a kutyám közé.Hamar feladják és nem próbálkoznak többet.
2014. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a gazdinak, hogyha nem képes viselkedni a kutyája, akkor fogja meg, nehogy már azok szívjanak, akinek normálisan meg van nevelve a kutyája...
2014. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Miért ne mennél vissza, kb semmi se történt."

De történt, a kutyám megrémült, bestresszelt, nem rezte jól magát, itthon tudtam csak kioldani. Már pedig azért sétálok a többi kutyással együtt, hogy jól érezze magát a kutyák társaságában.

2014. jan. 12. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem mentek vissza,az inkább rossz élmény,mivel a kutyád azt látja,hogyha bármikor probléma van,ti inkább elkerülést választjátok,nem a megoldást.


Menjetek vissza,és ha nem is szólsz a másik kutyára,de a sajátodat védd meg,ez a dolgod.Testtel is tudsz hárítani...plusz beszélgess el a másik gazdáival,hogy ez így nem okés.

2014. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

tipikus noi megoldas h inkabb elkerulod, mint megoldast keress.

4 kozejuk allsz? te se lattal meg kutyakat osszemenni, akkor nem alnal kozejuk!

2014. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"tipikus noi megoldas h inkabb elkerulod, mint megoldast keress. "

és szerinted miért írtam ki a kérdést...????

segítek: hogy tanácsokat kérjek a probléma megoldásában

nem az a kérdés, hogy valaha visszamenjünk-e hanem hogy mikor, és hogy a gazdikkal mit kezdjek (azért írtam a kérdésében hogy egy ideig feljtsük-e el)

2014. jan. 12. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as,neked szövegértési gondjaid voltak.A kutyák nem verekedtek össze,a másik kezdte piszkálni a kérdező kutyáját.Ebben a helyzetben,még bőven közéjük lehet állni,sőt kell is.


"nem lett sérülés,verekedés se volt" ezt írta a kérdező...

Tehát nem a verekedő kutyák közé kell berohanni,de látom ez csak neked nem világos.

2014. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!