Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magatartásproblémás kutyus...

Magatartásproblémás kutyus viselkedése változtatható?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves máltai selyemkutyánk.Sajnos a magatartásával komoly gondjaink vannak. A mai nap a következő történt:Elmentünk fürdeni, az alatt a 15 perc alatt telecsinálta a hálószobában az ágyat. Rákakilt, rápisilt, majd mint aki jól végezte dolgát bement a helyére és várta a szidást.

Ez nem szobatisztaság kérdése, mert van neki pelusa amire mindig rámegy kakilni és pisilni. Amiket tesz az bosszú, de nem értjük miért mert mindent megkap.

Röviden sorolom mi a bajom a viselkedésével:

Önző, nem lehet tőle enni és aludni sem, folyton ott van, a kajánál az arcunkba liheg, és táncol két lábon, tehát követelődzik.

Ha a macskával együtt kap kaját először megeszi a macskájét, kihányja a földre majd a sajátját kezdi enni.

Elvisszük sétálni nem hallgat a szóra, szabadon pedig nem engedhető mert elszalad. A nevére csak akkor hallgat ha érdeke van (kap valamit).

Bosszúból minden gazemberséget kieszel.

Kihordja és szétszorja a macskaszart, ha nincs macskaszar a sajátját keni szét a lakásban. A nappaliba és a hálóba is bosszuból rászarik az ágyra. Egyébként full szobatiszta, direkt teszi.

Volt hogy a laptopkábelt rágta el, volt hogy a kocsikulcsot lopta el, de párom mobiltelefonját is lehalászta az asztalrol és szétrágta, és akkor nem beszéltem a ridikülökről, amikről a köveket lerágta...és sorolhatnám. Tehát csak akkor hallgat a nevére ha akar...és mindent ugy csinál ahogy akar.

Ha rajta kivűl mással is foglalkozunk, mondjuk párommal egymással az kiváltja a bosszút belőle.

Mindössze három kilós másfél éves kutyáról van szó. Szeretem, de megkeseriti az életem, valamit tennem kell vele.


2014. jan. 12. 20:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...


Félreértitek, a pelenka alom helyett van, le van terítve a földre a pelenka, arra jár végezni a dolgát. Erre azért volt szükség mert soha nem jelzett amikor "dolga" volt, csak szart, huggyozott...így legalább egy helyre jár.


Nagyon okos kutyáról van szó, semmiképp nem szabad lebecsülni a képességeit. Amihez van kedve, amit szeret azt lenyűgöző képességgel teszi. Alapjáraton imádnivaló, folyton a nyakunkon csüng...de van amikor egy kis idő nyugalomra lenne szüksége az embernek, amikor a párjával összebújik, vagy szexel, vagy leülünk megnézni egy filmet...vagy szerintetek akinek kutyája van annak nem lehet magánélete? Csak azért kérdem mert itt egy két megjegyzésből a vele foglalkozott időt keveslitek...


Egy 2,5 kg-os apró kis szobakutyával hova mégy el sétálni napi 2-3 órát? Vagy milyen kutyákkal bandáztatod össze? Keresztbe lenyelik mint egy kapszulát...

Van egy kis kertünk a lakás előtt és amikor jó idő van kiülünk , akkor mindig kivisszük magunkkal.


A lakásban a macskával rengeteget játszik, bírkózik, én is játszok vele rengeteget...tehát mozog, és ezért soha nincs megdorgálva.


Kiemelném hogy az egyetlen gondom vele az, hogy ha egy "pillanatra" nem vele van foglalkozva, akkor rögtön bosszút áll.

Ha unalmában csinálná azt amit csinál akkor miért állandóan olyan dolgokat tesz, aminél tudja hogy megszívat minket, többek közt a hálószoba ágyba kakilást, pisilést, szarhordást a macskaalomból, és annak szétkenése a falon, a bútoron.

Minden hétköznap reggel amikor én felkelek 4 órakor a kutya kimegy a helyéről és felmegy párom mellé az ágyba aludni, ezt teljesen menetrendszerűen. Persze ha éjjel kimegyek WC-re, mire "visszaérek" az egy ajtónyitásra lévő ágyhoz, már bent van a helyemen.


Nyilván érthető hogy egy kutyával foglalkozni kell, törődést igényel, volt már nem egy nem kettő kutyánk, de ilyen esettel még nem találkozott egyikőnk sem.

2014. jan. 13. 06:53
 12/35 A kérdező kommentje:

Ez a megeszi és kihányja dolog nem mindennapos azért, de párszor előfordult.

A macska és a kutya külön van etetve, pont ezért helyeztük át egy ideje a belső ablakpárkányra a macska etetőtálját mert oda nem tud a kutya felmászni.

Itt amikor kapnak "jutalomfalatot" vagy egy szelet párizsit, vagy kis sonkát akkor van hogy a kutya eűzi a macskát és bezabálja mindkettőjük adagját. Ezért rá is szólunk, akkor egy pillanatra abbahagyja, de ahogy egy picit elfordítjuk a fejünket rögtön elkezdi ismét.


Nyílván hibásak vagyunk ebben az egészben, többek közt azért mert ha mondjuk egy disznóság után én leteremtem, páromhoz odarohan és ő pedig megsimogatja, becézgeti...tehát rájött hogy ki tud minket játszani.

2014. jan. 13. 06:59
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondat a kulcs. Nincsenek neki határok szabva, azt csinál, amit akar. Vigyétek suliba és olvassátok az ajánlott olvasmányokat.
2014. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
És a pici kutyának is szüksége van sétára és kutyatársaságra. Jól nevelt kutya nem fogja bántani.
2014. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
A pelus, alom meg abszolút feletjős. Kint kell végezze a dolgát.
2014. jan. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem hogy azért nem viszitek sehova mert kicsi?! Attól ő még ugyanolyan kutya, mintha 60 kg-os lenne! Ugyanazok a szükségletei! El kell vinni mindennap sétálni, kutyák közé, és kutyaiskolába is, mert ahogy látom nektek halvány fogalmatok sincs a kutyákról. És nem bántásból írom ezt! ezek a problémák mint megszüntethetőek. azzal kell kezdeni, hogy azt a pelenkát ki kell dobni a francba, és el kell kezdeni rendszeresen sétáltatni a kutyát.
2014. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, hogy szakember, mert egyáltalán nem érted még csak azt sem, hogy miről beszélünk, nem úgy képzeled el se a kutyát, se a kutyatartást, ahogy kéne. Kicseszel magaddal is meg a kutyával is ezzel a hozzáállással.
2014. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Az eszedbe sem jutott, hogy negveled?? KOmolyan mondom nem értem az ilyen embereket. Ha rászólsz és nem működik akkor nem hagyni kell hanem rászólni mégegyszer, meg próbálni egy másik módszert, vagy egy harmadikat, vagy egy negyediket vagy elvinni kutyaiskolába, vagy elolvasni egy könyvet!

Már egy csomóan kérdezték, hogy neveled-e és hogyan, de mintha meg sem hallanád.

2014. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
*megneveled
2014. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, csak el vagyok keseredve.

Ha rosszat tesz meg van szidva, de nem tudom hogy a "bünti" meddig kell hogy tartson.

Mindenképp lépni fogok, beleolvastam a kutya pszichológiába, kezdem érteni. Egy biztos, amikor becsinál és nincs leteremtve, egyszóval keresztül van nézve rajta és a hülyeségén, és szó nélkül kitakarítunk, akkor egy hónapig nem csinálja...de ha rászólsz, leteremted akkor pár órán belül megint megteszi...

2014. jan. 13. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!