Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magatartásproblémás kutyus...

Magatartásproblémás kutyus viselkedése változtatható?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves máltai selyemkutyánk.Sajnos a magatartásával komoly gondjaink vannak. A mai nap a következő történt:Elmentünk fürdeni, az alatt a 15 perc alatt telecsinálta a hálószobában az ágyat. Rákakilt, rápisilt, majd mint aki jól végezte dolgát bement a helyére és várta a szidást.

Ez nem szobatisztaság kérdése, mert van neki pelusa amire mindig rámegy kakilni és pisilni. Amiket tesz az bosszú, de nem értjük miért mert mindent megkap.

Röviden sorolom mi a bajom a viselkedésével:

Önző, nem lehet tőle enni és aludni sem, folyton ott van, a kajánál az arcunkba liheg, és táncol két lábon, tehát követelődzik.

Ha a macskával együtt kap kaját először megeszi a macskájét, kihányja a földre majd a sajátját kezdi enni.

Elvisszük sétálni nem hallgat a szóra, szabadon pedig nem engedhető mert elszalad. A nevére csak akkor hallgat ha érdeke van (kap valamit).

Bosszúból minden gazemberséget kieszel.

Kihordja és szétszorja a macskaszart, ha nincs macskaszar a sajátját keni szét a lakásban. A nappaliba és a hálóba is bosszuból rászarik az ágyra. Egyébként full szobatiszta, direkt teszi.

Volt hogy a laptopkábelt rágta el, volt hogy a kocsikulcsot lopta el, de párom mobiltelefonját is lehalászta az asztalrol és szétrágta, és akkor nem beszéltem a ridikülökről, amikről a köveket lerágta...és sorolhatnám. Tehát csak akkor hallgat a nevére ha akar...és mindent ugy csinál ahogy akar.

Ha rajta kivűl mással is foglalkozunk, mondjuk párommal egymással az kiváltja a bosszút belőle.

Mindössze három kilós másfél éves kutyáról van szó. Szeretem, de megkeseriti az életem, valamit tennem kell vele.


2014. jan. 12. 20:46
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, semmi nincs veszve. Az tök jó, ha olvasol, csak pár dolgon kell változtatni és hamarosan álomkutya lesz belőle. Büntetni lehet amúgy jól és rosszul. Ezt is meg kell tanulni. Ezért kéne szakemberhez fordulni.
2014. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Egy 2,5 kg-os apró kis szobakutyával hova mégy el sétálni napi 2-3 órát? Vagy milyen kutyákkal bandáztatod össze? Keresztbe lenyelik mint egy kapszulát...

Van egy kis kertünk a lakás előtt és amikor jó idő van kiülünk , akkor mindig kivisszük magunkkal.

"

A NORMÁLIS gazdák a szobakutyákat legalább 3-szor sétáltatják a lakásból. Ha két 30 perces eü-i, és egy hosszabb 1-1,5 órás mozgatós séta van, az már kapásból 2-2,5 óra ;)

A kis kutya is KUTYA, a kert ellenére naponta kéne sétáltatnotok, SZABADON kutyák közé engedni és NEVELNI.

Ha a lakásba kell játszótárs, akkor ott a macska, vegyetek még mellé 2-3-at és nem kell kutya :)

Tényleg keressetek egy JÓ kutyasulit és indulás!

2014. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen miért emelted ki a kérdést? Már mindent leírtunk, amit le lehetett, most rajtad a sor, hogy olvass a kutyatartásról és felkeress egy szakembert.
2014. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Igen, érdekelne, hogy szerinted mit hagytunk ki, meg hogy mit szólsz az eddigiekhez. Addig nehéz tovább lépni.
2014. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Sztem nagyon hasznos tanácsokat kaptál, én ehhez nem tudok mit hozzátenni, de nem bírom ki, hogy ne írjam le: ahogy leírtad az eseteteket, arra gondoltam, mennyire beleillene egy újabb Cesar Millan-os the dog whisperer epizódba :D Amúgy csak, h nagyjából megérezd, hogy mikről beszélünk, érdemes lenne megnézned a y.o.u.tube-on néhány részt. A probléma gyökere szinte mindenhol ugyanaz, mint nálatok is. De sztem is: szakszerű segítséget keresni! sok sikert!
2014. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már megint az a szindróma, hogy ha elromlik az autó, akkor nyilván elvisszük szervizbe, de ha elromlik a kutya, akkor véletlenül sem keresünk szakembert, mert annyit sem ér, mint az autó, ami amúgy egy tárgy érzések nélkül. De nagyon szeretnék tévedni.
2014. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Szilvi & Argos ***** válasza:
Én se értem, miért emelnek ki kérdéseket, több oldalnyi válasz után. Főleg az "ajtóhoz vizelős" kérdésen szoktam röhögni, közel 1 év után is kiemelgette a kérdező :D
2014. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
És aztán még csak hozzá se szól, hogy mi a baja ennyi tanács után.
2014. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsánat, véletlen elnyomtam a böngészőn, a kutya idomítás folyamatban van. Köszönöm mindenkinek :)
2014. jan. 27. 08:32
 30/35 anonim ***** válasza:
Szuper.:) Hogy haladtok?
2014. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!