Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriver ha este bent...

Golden Retriver ha este bent alszik a 22 fokban nappalra pedig kirakom a hidegbe azt bírja?

Figyelt kérdés
Van egy Golden Retriever kutyám. 4éves. Éjszaka bent alszik a lakásban nappal egész nap kint van. Lakásban 22 fok viszont most reggel is -3 fok volt kint. Rosszat teszek neki ha éjszaka bent alszik reggel meg kirakom a hidegbe? Vagy bírja? Van kis párnázott fekhely, abba ahogy kiengedem reggel begubózik, van szigetelt kutyaház is, de oda mióta van ez a párnázott fekhely azóta nem nagyon megy be.

2014. jan. 13. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A mieink is így vannak (labi keverék és rottweiler). Sötétedés után bejönnek, majd reggel mennek ki és általában egész nap kint vannak. Az ólba nem mennek be, így a teraszon vannak egy fekhelyen, ami alá tettünk hungarocellt, hogy ne fázzanak fel.


Ízületvédőnek nem árt zöldkagyló kivonatot adni neki, és sokat mozgatni, normálisan etetni és akkor nem lesz gond.

2014. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem értem azt, hogyha benn aludhat, akkor nappal miért nem lehet bent(vagy legalább kedve szerint miért nem lehet kinti-benti kutya nappal is).


Ha benn alszik, akkor valamennyi(legalább minimális mennyiségű) kutyaszőr ígyis-úgyis van, ez elkerülhetetlen, porszívózni meg néhanapján - kutyatartás mellett- amúgy is elengedhetetlen.

2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tedd be a párnázott fekhelyét az ólba. Általában remekül bírják az ilyen hőmérséklet változást.
2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez túl nagy hőkülönbség. Nincs valami hűvösebb melléképület? Az enyéim a műhelyben alszanak, itt éjszaka nincs fűtés, 10-15 fok körüli a hőmérséklet, (időjárástól függ) de ez szerintem kinti kutyáknak ideális.
2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hasonló esetem volt,csak én nem fűtök annyira az előtérben a kutyámnak,viszont ő sem akart bemenni a kutyaházba. Mindig az ajtó előtt feküdt,hát a kutyaházat az ajtó elé tettem. Ha nagyon hideg van,akkor bemegy.
2014. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

1es vagyok.


2es!


Sokkal rosszabb az a kutyának, hogyha egész nap ki-be járkálhat, hiszen akkor sokkal könnyebben megfázhat, mert keveset van kint, ezáltal téli bunda szinte egyáltalán nem nő rá! Ne adj hülye tanácsot, ha nem értesz hozzá!

2014. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én labi keverékem se ment be a szigetelt kutyaházba, úgy szoktattam be, hogy betettem az edényét. Ott kap enni.
2014. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


Anno, mikor kertes házba költöztünk, két goldenem volt. Értelem szerűen bérházban lakásban laktak, mikor ide költöztünk, nálunk is kint voltak nappal, éjszaka meg nem. A hőszigetelt kutyaházba be se szagoltak, legfeljebb annyi időre, hogy lebontsák a szigetelést.

Mikor az idősebbik kutya meghalt, attól kezdve a lánya már be se akart jönni a házba, egész nap kint volt, a leghidegebb időben is, még ha ónos eső esett is. Hat évvel élte túl az anyját.

2014. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.


Hét közben 8-18ig nem vagyok itthon. Dolgozok. Nem akarom bezárni a lakásba. Azért kell kint lennie. Éjszaka tudom hogy nem fázna kint akár a -15fokban sem mert van háza. Viszont szeretek vele lenni figyelni a reakcióját és kicsit foglalkozni vele. Ezért szeretem beengedni éjszakára. Nincs garázs vagy hasonló hely még előszoba sem ahol nem 22 fok van.

Én úgy látom a válaszokból hogy ha este 22fokban alszik bent a kutya és reggel kirakom a -3fokba akkor az nem árt a kutyának, de várom a további válaszotokat.

2014. jan. 13. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a kutyád, nem lesz vele gond. Akár félóránként is járkál ki-be. Gondolom, a lakásban is megtalálja magának azt a helyet, ahol hűvösebb van.
2014. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!