Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyát szeretnék,...

Kistestű kutyát szeretnék, melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Kertesházban lakunk,de mikor senki nem lenne otthon,akkor ha rossz idő van és hideg bent lenne a házban a kutyus,viszont ha jó idő van akkor kint lenne a kertben a másik kutyánkkal aki golden retriever.Még iskolába járok,ezért korán reggel elmennék és csak 1-2-3 óra körül jönnék haza.(valamelyik nap 1kor,valamelyik nap 2kor,de valamelyik nap csak 3körül.)Otthon mindig sokat foglalkoznék vele és egy nap egyszer fél-háromnegyed órára kivinném sétálni.De szüleimmel is sokat lenne.Sok fajta fölmerült már bennem pl.:yorki,csivava,törpe pincser,bolognese,bichon frise...Fontos lenne,hogy a kutyus barátságos legyen pl.velünk (de ez természetes) és azokkal is akik hozzánk jönnek vendégségbe,ne ugasson sokat, legyen jól kezelhető és ne hulljon annyira a szőre,mert elég az hogy amikor a goldink bent van a lakásban,mert neki eléggé hullik a szőre.

Szóval abban kérném segítségeteket,hogy ajánljatok nekem kistestű kutyafajtákat.Én valójában yorkit szeretnék,de elég sok rosszat olvastam róluk (nem tudom igazak-e)szóval róluk légyszi mindenképp írjatok


2014. jan. 15. 12:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen, nem mellesleg a szaporítós kutyának tuti nem olyan a szőrminősége mint egy fajtatisztának, ergo ugyan úgy fog hullani mint a goldinak.


Egyébként a csivavának és a pinscher igencsak hullik szintén a szőre és mivel elég picike szálú, így alig lehet kiszedni pl a ruhából, bútorokból.

Nem véletlenül mondjuk azt sem, hogy a vizslának is hullik a szőre mint állat és sokkal nehezebb kiszedni ruhából, bútorból, stb, mint mondjuk egy skótjuhász szőrét.

2014. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nézz körül menhelyeken vagy sintértelepeken.
2014. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A jó idő alatt azt értem,hogy meleg,napos idő.Ha esne az eső,fújna a szél,rossz idő lenne stb..akkor biztos nem engedném ki. Biztos hogy tenyésztőtől venném meg a kutyát,még véletlenül sem szaporítótól.Kutyaiskolába mindenképp vinném (amennyiben találok kistestűeknek iskolát.Egyáltalán van olyan??)

Ha azt tanácsoljátok hogy ne engedjem ki akkor nem is fogom,csak mikor otthon vagyunk.+a környékünkön nagyon sok kutya van szóval velük is sokat találkozhatna.

2014. jan. 16. 07:24
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem kell kistestű kutyaiskola,kifejezetten ilyen nincs is.Külön szedik iskolán belül,a kistestűek oktatását a nagytestűekétől,de vannak programok,amikor együtt vannak és ez így a jó.


Ugyanolyan kutya,mint egy bernáthegyi...pórázon van minden kutya,oktatóval..nem lehet gond így se úgy se.

2014. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Fél óra séta egyik kutyafajtának sem elég, legalább 1,5 óra kell nekik ha rossz időben nem az udvaron tartod, több. Nincs olyan kutyafajta amelyik egyáltalán nem hullatja a szőrét de néhány fajta (pl. yorki, uszkár) amelyik alig-alig. Persze, ha megfelelő táppal eteted és rendszeresen, alaposan megfésülöd a többi kutyafajta is csak alig-alig hullatja. 6-8 órát bármelyik hozzászoktatott kutya kibír egyedül, de ha még kölyök nem bírja ki pisi/kaki nélkül és mivel naponta 4-5ször etetni kell ezért addig jobb ha otthon maradsz vele (pl. ha nyáriszünetbe veszed).

Cavalier king charles spániel - Nem olyan nagyon pici (kb.30cm) és hosszú szőre van ezért kibírná a kertben is amíg távol vagy. Nagyon jó természete van, mindenkivel barátságos, alkalmozkodó, okos, alig ugat. Ha heti egyszer átfésülöd és jó táppal eteted nem nagyon hullik a szőre. Nyírni nem kell.

Törpe uszkár - Alig hullat szőrt, de mivel rövidszörű hidegben semmiképp sem tarthatod kinnt. Tanulékony, barátságos, ragaszkodó, okos, nem ugatós. Szőrét elég néha átkefélni + nyírni kell.

A yorki, bichon, csivava is barátságosak, de makacsak, ugatósak és eléggé igénylik a gazdi társaságát.

2014. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. :)

Már eldöntöttem melyik fajtát szeretném.Yorkim lesz.

2014. jan. 30. 15:36
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Dejó! Még egy leendő idegbeteg görcs! Alig várom hogy feltedd azokat a kérdéseket, hogy miért harap/rombol/pisil be/rág szét mindent.
2014. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Már bocs,de az ilyen válaszokra nem vagyok kiváncsi..

Már utána olvastam a yorki tulajdonságainak (rengeteg oldalt,kennelt megnéztem),kérdeztem yorki tartókat,szóval úgy fogom nevelni a kutyámat ahogy azt kell!!

2014. febr. 1. 08:51
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát...mégsem lesz yorkim,hanem még egy goldit fogunk venni. :D :)
2014. jún. 12. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!