Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztettem a gyeplőt, a...

Elvesztettem a gyeplőt, a kutyám az úr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kaukázi kutyám már 9 hónapos és elég nagy termetű. Észrevette, hogy nagyon könnyen fölém kerekedhet. Pedig nagyon ügyes volt eddig. Pl. jól viselkedett és "betartotta a szabályokat" nyersen hangzik, de mondjuk olyan, hogy nyugodtan leült amíg kinyitottam a kaput és ráadtam a pórázt, leült amíg adtam neki enni. Ezek apróságok de egy nagy testű kutyánál fontos dolgok amik megkönnyítették mindkettőnk dolgát.És a legfontosabb behívható volt. Most abszolút bagózik rám, inkább elfut és szaglászik. Ügyesen jött velem az utcán a pórázzal, most már kénytelen vagyok szájkosarat rakni rá. Összevissza húz, néha meg nem hajlandó jönni.Lehet az az oka, hogy ivar érett lett? Semmiben sem hallgat rám, ami nagyon zavaró mert jól nevelt volt és sokat foglalkozunk vele.
2014. jan. 15. 12:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

ma 14:31

azt mondod 4 hónap alatt lehet bárki oktató??

most néztem meg a népszigeti tanfolyam honlapján, a kiképzésvezető tanfolyamuk kemény 1 hétig tart, ha a folytatását is el végzed, akkor összesen 2 hét (!!) alatt megtanulsz szerintük mindent amit kell

Én jártam az Alfába és a népszigetibe is, egyik sem rosszabb, mint a másik. Az alfában tanítottak be egy fiatal gyereket, még a tanfolyam elkezdése előtt minden foglalkozásra kijárt, megfigyelt, segített az oktatónak. Ennyit a "szakmaiatlan" alfáról. kutyakiképzőnek meg úgyis csakis azt vennének fel, aki szerintük alkalmas rá, hiába van papírja....szóval be lehet fejezni a lejáratást.

Ugyanakkor a kérdezőnek én is a cerberoszt ajánlanám, ugyan csak hírből ismerem, de ismerős is ajánlotta.

2014. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 11. Ha nem tudsz valamit arról nem kell osztani az észt. Senki nem lesz oktató a tükör sulikban 1 hét alatt. Az csak az elmélet része. Utána elkezdesz kijárni a sulira megfigyelőként. Semmit nem csinálsz csak tanulsz. Végigjársz különböző habitusú csoportokat, bemész terápiákra, ott vagy a tanfolyami megbeszéléseken, felteheted a kérdéseidet stb. Úgy kb 2 évig heti rendszerességgel. És utána, ha úgy látja az iskolavezetőd, akkor lehetsz szocializációs oktató és még mindig nem vagy csoportvezető. Egy átlagos csoportvezető kb 3 évig tanul folyamatosan és akkor még mindig csak alapfokot oktathat.
2014. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
És honnan gondoljátok, hogy az alfában nem ugyanígy működik?
2014. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
szolnokon élek :) ha esetleg van valakinek ötlete írjon :) ezeket amiket mondtatok megnézegetem magamnak :)
2014. jan. 15. 19:49
 15/21 anonim ***** válasza:
Én speciel a honlapjukról: [link]
2014. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
Én is a népszigeti honlapjáról ástam elő a két hetet... úgyhogy hacsak nem tudsz te is belső infót, mint itt a népszigeti esetében, akkor talán ne ítélkezz...
2014. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Küldj egy linket, mert a Népsziget honlapján ilyet biztos, hogy nem olvastál.
2014. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
ne veszekedjetek :D le se bagózzátok a kommentemet :D
2014. jan. 16. 21:17
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez? [link]
2014. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

vagy ez?

[link]

2014. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!