Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet e tanítani a kutyát...

Meg lehet e tanítani a kutyát hogy nyitott kapunál se menjen ki a a kertből?

Figyelt kérdés
Olvastam 1 cikket hogyha a kutyát pórázon fogva vezetjük körbe a kertben akkor meg tanulja hogy hol játszhat és máshol nem próbálkozik.

2014. jan. 15. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg. Az enyémek tudják. A nagy 3 autó széles úszó kapu ha nyitva van akkor sem mennek ki.
2014. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Parom rotija se ment ki sose,még akkor se mikor n voltunk otthon a magy szel viszont kivágta a kiskaput. A kutya a határmezsgyén ült,a forgalom (kisebbseg) megallt az utca ket végén. Jenny kutya meg tok nyugodtan várta h gazdiek hazaerjenek.
2014. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet :) Nekünk a kennel is olyan, hogy kijöhetne, ha akarna, de tudja, hogy nem szabad.
2014. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a körbevezetéstől tanulja meg, hogy nem mehet ki. Gyakorolni kell és csak pórázon hagyhatja el a házat.
2014. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meglehet.

Én pl ha kiviszem a portáról mindig rakok rá pórázt, anélkül sosem mehet ki.

Illetve, régebben gyakoroltam vele olyat, h kimentem a kapun, nyitva hagytam magam mögött, mondtam, hogy marad, és a kapu előtt az utcán futkároztam.

Oké, a szomszédok hülyének néztek, de ha a kutya benn maradt kapta a jutalmat, ha bemozdult rászóltam, hogy nem!

Meg, úgy is gyakoroltam, hogy amikor nem vette észre, kinyitottam a kaput, bementem a házba, és az ablakból figyeltem. Eleinte, ha nem látott, akkor kiment volna, de a köves gél literes üveg csattant a kerítésen, és visszajött. 2-3X eljátszottuk ezt, és azóta nyugodtan nyitva maradhatna a kapu, nem menne ki.

2014. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem lakáskutyám van, de az sem megy ki az ajtón, ha kinyitom szellőztetni. Csak velem jöhet ki. Póráztól függetlenül. Egyszerű megtanítani, eleinte figyelni kell ha kimegy jól leszidni és visszaküldeni. 1-2 alkalom után szerintem vágja.
2014. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval ha ki megy akkor utána megyek pl le ültetem és meg szidom és tarkó bőrénél fogva beviszem, az jó???

Ugyanis ma szomszéd ezt ajánlotta.

2014. jan. 16. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokkal hathatósabb lesz a tanítás, ha eleve nem adsz neki lehetőséget kimenni. Elé állsz, testjellel, szóval megakadályozod,stb.
2014. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a váűlaszokat mindenkinek.
2014. jan. 17. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!