Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet turelemre tanitani...

Hogy lehet turelemre tanitani egy izgaga terriert?

Figyelt kérdés
Staffi, 1 eves. Allandoan mozgasban van, maradra szepen marad, de sok minden kizokkenti, nagyon erdeklodo. Seta kozben ha lat valamit, nagyon megindul,huz, minden iranyban (megfordulos, megallos modszer nem igazan valik be)
2014. jan. 15. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 éves a kan staffim.Ő is ilyen volt 1 évesen,majd kb. 2 éves korában lenyugodott.

Sétálni úgy tanultunk meg,hogy előtte lefárasztottam a kertben,sok játékkal.Majd elmentünk sétálni,ott kezdetben hagytam mindenfelé,hogy szaglásszon.Majd amikor már ott is lenyugodott egy kicsit,akkor kezdtem nekem tanítani.

Jutalomfalattal kezdetben.


Ja,és ivartalanítottam is,sokat segített.Kezelhetőbb lett és sokkal nyugodtabb.

2014. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Hát egy terriert sehogy, attól terrier a terrier hogy izgága, örökmozgó. Ez kb olyan mintha egy bichont akarnál megtanítani a vadak (őz, róka, nyúl stb) felkutatására, ami ugye a vadászkutyák "területe", nem az ölebeké.


Annyit tehetsz hogy ivartalanítod, minél több trükkre tanítod, sokat sétáltok, sokat játszhat/szaladgálhat más kutyákkal.

2014. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy. Az embernek azért van általában terrierje, mert ezt a mentalitást szereti. Ettől terrier a terrier. :-)Te másra számítottál?
2014. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem megváltoztatni akarja,csak türelmet tanítani neki,ami elvárható lenne egy kutyától,terrier ide vagy oda.

Értem ez alatt,hogy a kutyába az is beletartozik,hogy képes legyen várni...kivárni az időt,amikor történik valami.

A várakozás fontos dolog.


Persze,nehezebb (talán) mint egy lustább,nyugodtabb kutyát.De nem lehetetlen.

2014. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, nem megvaltoztatni akarom, hanem megtanitani arra, hogy turelmesebb legyen.

Milyen modszerek leteznek erre? Vagy majd megvaltozik ha idosodik?

Ha pl. Seta utan bejovunk, leultetem es megvarja, mig levetkozom, utana egyenkent megtorlom ott az ajtoban a labait, a hasat, ha saros, szoval nem lehetetlen a turelem elerese. Szeretnem elerni, hogy mas helyzetben is ilyen kezelheto legyen, bar elkezelesem sincs, hogyan. Kutyasuli most nem johet szoba, mert kulfoldon tartozkodunk a kutyaval.

Amugy kis szuka, egyelore nincs ivartalaniva, allandoan egyutt vagyunk, es tobbnyire mas szukak a pajtasai.

2014. jan. 15. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor Jan Fennel Kutyapszichológia könyve alapján kezdjetek el azon dolgozni, hogy elfogadjon falkavezérnek. Ez az együttműködés alapja. Hosszútávon pedig a kutyasuli és ivartalanítás a 2 következő feladat.
2014. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!