Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon gyakran hörög, odakap...

Pórázon gyakran hörög, odakap más kutyáknak, póráz nélkül semmi baja. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy két éves ivartalanított shar pei keverékem. 1 évesen került hozzám, állandó probléma volt, hogy kitámadott a pórázról így sokáig nem is mertem kutyák közé vinni. Elmentem vele rehabra, és sikerült elérni, hogy mindenkivel imád játszani. Gyakran megvívja a dominancia-harcokat az ivaros kanokkal, de ez még elmegy, soha senkit sem bántott. Pórázon viszont gyakran viselkedik agresszívan, főleg ivaros kanokkal szemben. Egyre ritkábban, de még mindig van amikor előfordul hogy nekiáll hörögni, húzni, vicsorog közben, ki is kap a pofájával. Volt már, hogy játszott egy kutyával szabadon, majd másnap találkoztunk és nekiállt hörögni, vicsorogni. Ezt hogy reagáljam le? Hogy nyugtassam meg? Napi 3-4 órát vagyok vele lent, ebből 2-3 óra póráz nélküli rohangálás, akkor nincs is soha semmi baja, csak a pórázon csinálja ezt, és nem minden kutyával.
2014. jan. 15. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ilyenkor mikor agresszívan viselkedik azt szoktam, hogy leültetem, ha nem hagyja abba akkor abban a pillanatban ahogy kitámadna oltárian leszúrom, ilyenkor fülét-farkát behúzva jön hazáig. A suliban azt mondták ültessem le háttal a másiknak, de ez nem jött be, nem marad nyugton, így legalább visszavesz az arcából, de ha segítetek ötletekkel megköszönöm, illetve azt sem értem miért csinálja ezt.
2014. jan. 15. 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A póráz alapból egy feszültebb helyzetet eredményez.Te tisztában vagy vele,hogy a pórázon kitámad,ezért ha nem is tudatosan,de ha már meglátsz egy kutyát szemben,miközben pórázon sétáltok,megváltozik a kisugárzásod,esetleg aggódsz vagy előre kigondolod,hogy úgyis az fog történni,hogy kitámad.


Nekem az a tapasztalatom,hogy a legtöbb ilyen esetnél,az embernek kell saját magára odafigyelni,és terápia jelleggel,direkt módon a saját érzéseinket,gondolatainkat figyelve és korrigálva kell magunkat kiképezni.

Ez ilyen önkontroll feladatnak tűnik,de nekem bevált.


Ahogy elhittem,hogy nem lesz gond se pórázon,se póráz nélkül,a kutya is megváltozott.Persze nem az első 2 esetnél kell csodát várni,és a kutyát ugyanúgy ignorálni kell.Csak közben mindig figyelni kell magadra is.

2014. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
próbált azt hogyha a kutya kitámad akkor picit rugd meg a hátsó lábánál a sarkaddal és akkor nem fog nagyon mingy küldök vidit
2014. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sippara ***** válasza:
Nem ő csinálja, te csinálod :) Próbáld az övedre/csuklódra kötni a pórázt, így nem tudsz akaratlanul sem belenyúlni/feszíteni, így a kutya sem feszül be :)
2014. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálok nem befeszülni, meg általában szoktam mondani, hogy inkább engedjük el a kutyákat, akkor könnyebb nekik. Csak mikor eleve hörög a kutya megértem, hogy nem szívesen engedik közel hozzá a másikat. Egyébként van olyan a kutyáknál, hogy a másik "nem szimpatikus"? Csak mert totál változó, volt mikor szukára hörgött így, volt hogy KÖLYÖK vizslára, rá sem ismertem komolyan. Persze főleg a kanokkal acsarkodik. Mostantól akkor megpróbálom én is lazábban venni a dolgot, végülis az még a kisebb rossz hogy pórázon csinálja ezt mintha nem lehetne elengedni.
2014. jan. 15. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megfeszíted a pórázt (márpedig megfeszíted, mert tudod, hogy mi következik), belefeszül a kutya. Engedd oda laza pórázon, mintha szabadon lenne, így úgy fog viselkedni, mintha valóban szabadon lenne, ugyanakkor szükség esetén bele tudsz röviden nyúlni, de soha ne húzd.
2014. jan. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!