Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta erdőben: mivel a törvény...

Séta erdőben: mivel a törvény szövegében nem szerepel a póráz hossza, ezért, szerintetek ha egy 10 méteres hosszúpórázon sétáltatom a kutyát az erdőben, akkor szabályosan járok el?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Bár technikailag semmi különbség...csak neked bonyolultabb, a kutya ugyanúgy nem tud rohangászni.
2014. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nincs a 10 méteres póráznak. A kutya attól ugyanúgy pórázon van és nem tud szaladgálni. Ahogy meg elnézem a helyzetet, már a saját gazdája mellől is kilövik a kutyákat, úgyhogy nagyon meg kell gondolni hova mész a kutyáddal.
2014. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyilván én is inkább szabadon sétáltatnám, de ha már van ez a *no comment, hogy milyen* szabályozás, akkor elvileg nem köthetnek bele, mert van póráz a kutyán, de mégis lenne tere nyugodtan járkálni, szaglászni.
2014. jan. 10. 12:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen így szabályos.
2014. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége szerintem.

Ha ki akarja lőni az idióta "vadász" a kutyát, akkor mellőled is ki fogja póráz ide vagy oda. Ha meg normális, akkor ha a közeledben van póráz nélkül, nem hajt vadat, akkor nem lövi ki.

2014. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a törvény nem rögzíti, akkor az a lényeg hogy Te és a kutyád össze legyetek madzagolva. Akár 100m-es kötéllel is megoldhatod.

Én 5 méteressel gyakran sétáltatok (a 10 méteresbe mindig belegabalyodtunk), mert vizsla és S alakban kajtat. De gyakorolni kell, ha nem akarsz összegabalyodni. Nagyon futkározni így sem tud, csak több helye van a szaglászásra.

2014. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért nem tanulsz az utóbbi esetekből? Kötözködésnek érzem a kérdésed. Minden normális kutyatartó a border collie-s eset óta messziről kerüli az erdőket, nem véletlenül.


Oké, hogy ha tudsz takarózni azzal, hogy "de nem írja a törvény, hány méteres póráz lehet, pórázon volt a kutya", de mit érsz ezzel, ha kilövi így is? Jah, hogy igazad volt? Nagy dolog.

2014. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosnak szabályos, csak éppen praktikusnak nem tartom. Egy mezőn még elmegy, de fák, meg egész tereptárgyak között egy 10 méteres pórázzal szerintem én elég gyorsan agyvérzést kapnék :)
2014. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerüljétek az erdőket, mi csak nyáron megyünk vissza, akkor is csak a kijelölt turistavonalon, ahol van elég ember. Az a baj, hogyha messziről lövi ki, nyugodtan mondhatja, hogy nem látta a 10 méteres pórázt.
2014. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 10 méteres póráz egy erdőben teljes agyhalál. Kivéve, ha széles úton haladtok, és a kutya nem megy ki oldalra - különben felcsavarodtok az első fára. Szóval abszolút nem praktikus.

Elvileg szabályosan jársz el. De ha úgy vesszük, a vadász pedig szabálysértést követ el, ha a közvetlen közeledben lévő kutyát kilövi (ugyanis ezzel egy pöppet veszélyezteti a testi épségedet), nem ismerem az említett borderes esetet és annak következményeit sajnos.

Akárhogy is, ha a kutyádat kilőtték, már mindegy. Szerintem se menj az erdőbe sétálni. :( Tőlünk is egy köpésre van az erdő, de csak ritkán járunk.

2014. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!