Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi lehet náluk egy kutya?

Mennyi lehet náluk egy kutya?

Figyelt kérdés

Nagyon igényesnek tűnnek, de 150-170 ezernél nem tudnék többet költeni csak a kutyára (persze prémium tápot kapna, meg rendes orvos, stb.) De az meg olyan gáz, hogy ez lenne az első kérdésem, szerintem nem tennék rájuk valami jó benyomást. Ha meg beszélek velük, aztán a végén visszamondom, az is gáz.


Szerintetek kb. milyen árak vannak náluk?


[link]



2014. jan. 15. 21:46
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
76%
Amíg a szerződést meg nem írjátok, úgysincs semmi kőbe vésve, viszont addigra bőven megtárgyaljátok az árat. Nyugodtan keresd fel őket, beszélgessetek a fajtáról, hogy mi a célod a kiskutyával (hobbi célra például nagyon-nagyon kétlem, hogy 150 lenne egy bichon), de azért ne az árral kezdd, hidd el, ha esetleg soknak találod (pláne ekkora kerettel), sem fog kiakadni a tenyésztő - legalábbis nagyon remélem, hogy aki 170 felett ad egy kölyköt hobbira, az nem lepődik meg, ha valaki nemet mond :D
2014. jan. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Semmi gáz nincs benne, ha sokallod az árat. Nem hinném, hogy egy hobby kutyáért elkérnének ennyit.
2014. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A versenyekre járás is hobbi kategória?

Szaporítani/tenyészteni nem szeretném.

2014. jan. 15. 22:55
 4/14 sippara ***** válasza:
78%

Attól függ, milyen verseny. Ha kiállításra gondolsz, az bőven nem hobbi, hanem kiállítási ( :) ) kategória, ott el tudom képzelni a kereteden felüli árat, ha sportról van szó... na akkor halványlila gőzöm sincs, azt sem tudom, mit lehet sportolni egy bichonnal, de az sem hobbi kategória - kivéve nyilván, ha az adott tenyésztő kiállítási és "mindenmás" kölyköket különböztet meg :)

Alapvetően a hobbikutya általában ivartalanítási szerződéssel jár (így a kiállítás ugye rögtön ki is van zárva), legrosszabb esetben lehet olyan hibája, ami tenyésztésből már kizárná, neked viszont lehet, hogy fel sem tűnik (ilyenek az apróbb szín-, és foghibák, amik a kutya életét nem befolyásolják).

2014. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, a kiállításra gondoltam. Nem is tudtam, hogy ivartalanul nem lehet indulni. :(
2014. jan. 15. 23:53
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagy van a hobbikutya, amit ivartalanítani kell, és van a kiállítási, ahol opcionális az ivartalanítás?
2014. jan. 15. 23:54
 7/14 sippara ***** válasza:
76%
Akiteki majd kijavít, ha tévednék, mert abszolút szakbarbár vagyok kiállítás témában, de tudtommal nem bírálnak ivartalanított kutyát.
2014. jan. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ. Kanoknál alap feltétel, hogy mindkét here meglegyen. De ugye van más módja is az ivartalanításnak kanoknál is. Éppenséggel indulni lehet vele kiállításon ivartalanul is, csak minek? A kiállítás lényege pont az lenne, hogy az ott kiválasztott legjobb egyedek vonalát vigyék tovább. Na most elköltesz egy rakat pénzt kozmetikusra, handlerre, benzinre, nevezési díjra de minek?
2014. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
A kanoknál előírás a két meglévő here. A szukáknál nincs ilyen kitétel. A kiállítás nem a tenyésztésről szól, az megint más dolog. Ha a tenyésztési megmérettetés lenne a cél, akkor minek lenne veterán kategória? Egy show, ahol a szép kutyákat mutogatják.
2014. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hmm akkor sem értem mi értelme egy rakat pénzt, és időt beleáldozni egy kiállításba, hogy kapjak egy papírt arról, mennyire szép a kutyám. Vagy éppen egy nagy semmit, mert úgyis a bíró haverja fog díjat kapni. Én magamtól is tudom, hogy a kutyám csodaszép :) Akkor azt az időt már inkább töltöm közös kirándulással, amit még ő is élvez.
2014. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!