Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyámnak valószínű...

Idős kutyámnak valószínű méhgyulladása van. Gennyes, véres váladék folyik belőle. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Ma megyünk dokihoz. Tavaly már volt neki, gyógyszerrel kezelték. Nem tudom attól-e, de rendbe jött. Azért nem tudom mert nem rögtön múlt el a folyása hanem jóval később, mikor már nem szedte a gyógyszert. Ez viszont sokkal erősebb, véresebb, gennyesebb folyás :-( Hasmenése van, sokat pisil. érdekes módon viszont étvágya tegnap még volt. Műtét kizárt, 16 éves. Amiket olvastam hogy drasztikusabb gyógyszeres kezelés, ami kipréseli a méhből a gennyet, az is kockázatos, fájdalmas. Ezért kérdezem hogy mire számítsak, lehet hogy elaltatja a doki? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2014. jan. 16. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
minél hamarabb vidd el orvoshoz, ez bizony nagyon annak tűnik. Már az első ilyen esetnél ivartalanitani kellett volna. Ha a szive jó a kutyának, akkor az orvos el tudja dönteni, mi a helyes. ma már vannak nagyon jó altatószerek, amik idős állatoknál sem okoznak problémát.
2014. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
Tavaly is csak elnyomta a gyulladást a gyógyszer, de nem szüntette meg. Műtét nélkül ez végzetes. Próbálj meg olyan orvost keresni, aki gázzal altat, annak jóval kisebb a kockázata, mint az injekciósnak.
2014. jan. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet 13 évesen műtötték ezzel felépült utána még egy évet élt öregesen de műtét után nagyon leépült agyilag.
2014. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Pont arra is kíváncsi lettem volna, hogy ha mégis bevállalnánk a műtétet, az oké hogy túléli, de utána milyen következményei lehetnek a műtétnek? Valamilyen bénulás, fájdalmas ürítés vagy ilyesmi? Inkontinencia eddig is megvolt sajnos, ezen is súlyosbíthat gondolom. Legalább is gyakran idepisil a lakásba, közvetlen séta után is, annyi pozitívum van ebben hogy legalább a konyhába csinálja, nagyjából ugyan oda.
2014. jan. 16. 09:55
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Ha jól csinálják, semmilyen egyéb következménye nincs. Persze egy öreg kutyánál bármi előfordulhat, de az nem a műtét, hanem a kora miatt.
2014. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tudom, hogy az én példám nem a legjobb, mert jóval fiatalabb volt a kutyám (9 éves) amikor ivartalanitottam. Nála semmilyen következmánye nem volt, hamar regenerálódott, egészséges, boldog kutya. nyilván egy méhgyulladás esetében tovább tart majd a lábadozás, de ha amugy egészséges, szerintem egy műtéttel még nyertek időt:)
2014. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Szerintem nincs választás, mert a méhgyulladásba belehal.

16 éves kutyával nekem sincs tapasztalatom, 11 éves kan volt a legöregebb, akit kiheréltek. Gondolom egy idős szukánál tovább tart a sebgyógyulás.

2014. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!