Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » CSIVAVA! Milyen természetű?...

CSIVAVA! Milyen természetű? Minden amit tudok írjátok le légyszi. Szerintetek, egy 2éves csivavát új helyre lehet szoktatni? Nem fogja kereseni a régi gazdáját? (Itt mindent megkapna. Szerintem, ott is jó helye volt). KÖSZI;)

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt olvasgass: [link]


Amúgy nem, nem fogja keresni. Kezdetben biztos hogy fura lesz neki, de ha ti nem fogjátok túldramatizálni, akkor ő is hamar túlteszi ezen magát, a kutyák nagyon simulékonyak és alkalmazkodók.

2014. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szèszen köszönöm!;)
2014. jan. 16. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit tudsz a kutya előéletéről? Nevelték, tanították, szobatiszta, szocializálták-e megfelelően?

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy a csiviket nem kutyként kezelik, mert picikék meg édibédik, meg táskában hordozhatók. Ők valójában nagyon is kutyák az aprócska méretük ellenére. Jobban egy gazdás, mint egy Dobermann vagy egy Amstaff. Ha nincs megfelelően szocializálva az bizony nagyon megkeserítheti a család életét, ahová kerülni fog. Ezért ha eddig nem volt megfelelően nevelve, fontos megkezdeni a következetes nevelést a kutyus és a te érdekedben is. Ugyanúgy kell neki minimum napi 3x séta és a szellemi foglalkozás, hogy kellően elfáradjon és ne romboljon otthon. Kicsi kutya, de nagy felelősség ám! ;)

2014. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen!;) A mèg mostani gazdija mèg nem írt róla.De,nagyon aranyos kutyus!
2014. jan. 16. 11:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csivavám van.

Jól alkalmazkodik, pár nap alatt meg fogja szokni az új helyét. Egy gazdás kutya, de ha természetesen gazdát vált akkor téged is meg fog majd szokni. Vagy valakit a családból és az lesz majd a gazdi.


Rettentően figyelj oda. IGAZI kutya a termetével ellentétben. Olvass sokat a falkavezérségről, nagyon nagy szükséged lesz rá. Pikk-pakk a fejedre fog nőni, ha egy kicsit is nem vagy vele következetes. Tudd, hogy a méretével ellentétben, bármennyire cuki is nem kisbaba, nem kell hozzá gügyögni vagy ilyesmi. Nem igényli, nem is fogja érteni, hogy most mi ütött beléd :)

Amit még tudok ajánlani a séták alkalmával próbálj meg eljutni futtatóba, a lényeg ne csak ketten bóklásszatok. Keress neki játszópajtást, jól kijön más kutyákkal, szeret játszani. Minden estre olyat, aki biztos, hogy tud vele finoman játszani, mivel semmiféle más kutyának nem lehet az ellenfele!


A kutya nem lépcsőzhet, sajnos vinni-hozni kell a lépcsőn, az ízületeinek árt. Az egész életét nyitott kutaccsal éli le, ezért vigyázni kell a fejére, könnyen sérül.


Bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan, ha tudok, szívesen segítek.

2014. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a választ!:)Szerinted a nyuszival kijön?Ha,összeszoktatom őket?Hátha tudod ilyen tèren milyen a csivava.
2014. jan. 16. 14:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a csivavákhoz különösebben nem értek, de nem úgy lett nyuszim, hogy az előző gazdijának meg kellett tőle válni az új kutya miatt... Ott is idősebb volt már a kutya, mikor hozzájuk érkezett és nem tudták összeszoktatni a nyuszkóval!
2014. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*NEKEM úgy lett nyuszim
2014. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2014. jan. 19. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a múlt héten ment el a csivavám, 18 évesen....

Asszem ez az évszám sokat elmond :)


Nagyon-nagyon ragaszkodó, de csak 1-2 emberhez. Nálunk nagy családban élt, de hozzám kötődött a legjobban, de így is mindenkit szeretett, nagyon kedves kis teremtés volt :)


Korán kezd a fegyelmezését, mert könnyen könnyen elkanászodik. Kezeld úgy, mint egy nagy kutyát, ne nézd el a harapást, mert olyan kis cukimuki.


A mai állomány nem tudom mennyire erős, az én csivavám 12 éves koráig 1x volt komolyabban beteg (valami gyomorbaj), 12 évesen pedig vesebeteg lett, amit diétával (semmi extra) 18 éves koráig szinten tudtunk tartani :)


Foghúzása 3x volt, 8-12 és 17 évesen, de ez minden kutyánál előbb-utóbb bekövetkezik.


Csupa szív kutyák, akaratosak, válogatósak és nagy kutyának hiszik magukat :) Az biztos, hogy szeretni fogod. És NE hagyd, hogy az utcán csúfolódjanak rajta a mérete miatt az emberek, vágj vissza, kérd ki magadnak (és a kutyának).


Ha tényleg lesz csivavád, sok nagyon-nagyon boldogságot kívánok hozzá! :)

2014. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!