Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves szuka bordeauxi...

Egy éves szuka bordeauxi dogom megnyalta a 9 hetes babám kezét, ez összeszokás szempontjából jó jel?

Figyelt kérdés
Természetesen a baba kezét megmostam..nem ez a lényeg...hanem a kutyának ez a reakciója azt jelenti elfogadta? Nyalta volta a fejét is szaglászás után, értelemszerűen azt nem hagytam
2014. jan. 16. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
persze hogy jó, jóban lesznek a gyerekkel. :) És ha a gyerek nagyobb lesz, akkor majd a félteni sem kell a nyalogatástól, de ez még nem aktuális. :)
2014. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon odafigyeltem, már szülés előtt megváltoztattam azokat a szokásokat amik tudtam, hogy jönnek a baba érkezése után.

Van egy 10 éves fiam, vele rengeteget verekszik (játékból persze, de csak egy 50 kilós állat) és sosem sérült meg a gyerek úgy vigyáz rá.

Csak nem tudom mit szól majd ha elkezd pl mászni a kicsi

2014. jan. 16. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően ez egy pozitív reakció, de egy nyalásból ne vonj le messzemenő következtetéseket, lehet, hogy csak jó szagú volt a gyerek keze; inkább az általános viselkedését nézd. És véletlenül se azt lesd, hogy elfogadja-e a kutya a gyereket, mert persze hogy elfogadja, nincs választása, semmi köze hozzá, hogy van-e gyerek vagy nincs - legalábbis a te hozzáállásodról jobb, ha ez érződik.

"Csak nem tudom mit szól majd ha elkezd pl mászni a kicsi" - hát mit szólna hozzá, azt szólja majd maximum, amit te megengedsz neki. Ne éreztesd a kutyával, hogy neki van szava ezekben a dolgokban; a szimpátiája felől dönthet, nem muszáj haveroknak lenniük, de az elfogadás és a gyerek biztonsága egy pillanatig sem nem lehet kérdés. Tanuljon meg finoman, óvatosan bánni a babával, tiszteletet mutatni felé, teret adni neki, nyugodtan viselkedni a közelében, ezek a legfontosabbak, nem az, hogy szereti-e.

2014. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi!

eleinte láttam, hogy zavarja pl., hogy sír

értelemszerűen nem az ő kényelme miatt, hanem a várható reakciók miatt "aggódom"

alapvetően egy édes, kedves kutya a szájából ki lehet venni a csontot (a nagyobb gyerek próbálta, persze nem szoktam neki hagyni..amit egyszer megkapott az az ővé)

eszébe sem jutott odakapni, nem volt soha támadó, a "mit szól ha mászni kezd a kicsi" is azért fontos kell e féltenem a babát

nagyobb fiammal csinálja sokszor, hogy mellé fekszik és nyalja, tisztogatja pl a lábát...ezért örültem, hogy babával is csinálta

2014. jan. 16. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Csak annyit kell megtanulnia, hogy a kicsi törékeny, és nagyon kell rá vigyázni, akkor nem lesz gond, ha odafigyelsz, meg ő is ilyen birkalelkű :)
2014. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!