Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerezzem meg a falkave...

Hogyan szerezzem meg a falkavezérséget?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves Nj-m. Sajnos saját magát tartja vezérnek. A cerberos kutyasuli honlapján leírt dolgokat kb. fél éve csinálom, de nem vált be. Szeretném ha valaki leírni tüzetesen, hogy miket csináljak.

2014. jan. 17. 17:29
 1/7 sippara ***** válasza:
Pontosan mit és hogyan csinálsz? Írd le lépésről lépésre, úgy tudunk segíteni, egyébként ugyanazt tudnánk leírni, amit a cerberos oldalán, és ugyanúgy elcsesznéd, annak meg nincs értelme.
2014. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem megy ki előttem a kapun, hazaérkezés után nem üdvözlöm egyből, játékot én kezdeményezek és fejezek be, én megyek ki a kapun elsőnek, "beleeszek" a kajájába, nagyjából ennyi. Az ő vezérsége ott látszik meg, hogy húz séta közben, és a behívásra csak akkor jön, ha kedve akad. Amúgy a kajájában nyúlkálhatok, elvehetem tőle, nem szól érte semmit.
2014. jan. 17. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez kb mintha azt kérnéd, hogy szereljük meg látatlanban a kocsidat. Vidd el egy-két foglalkozásra, az többet segít.
2014. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
A húzás nevelés kérdése, a behívás meg tekintély mellett kötődésé is. De elég sokat el lehet érni a behívással kapcsolatban egy kis neveléssel, gyakorlással is. Nem feltétlenül falkavezérségi gondok vannak itt.
2014. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
A falkavezérség nem azt jelenti, hogy a kutyád meg is van nevelve.
2014. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:

"Írd le lépésről lépésre"


Leírom, nálunk hogy megy:


Kinyitom az ajtót, kilépek,és innentől akár boltba is elmehetek, vagy előadhatok egy bűvésztrükköt, vagy végigénekelhetek egy teljes operát, egyik kutya sem jön ki, amíg rá nem nézek, és ki nem mondom a nevét.


Hazaérkezéskor leveszem a cipőmet, kabátomat, leteszem a táskámat - eközben a kutyák a nappaliban ülnek/fekszenek a helyükön -, majd bemegyek a nappaliba, leülök a kanapéra, megiszom egy pohár akármit, és ekkor hívom oda őket egyenként köszönni.


Este kimérem mindenkinek a kajáját, elrendezgetem a tálakat - eközben a kutyák a konyhaajtóban ülnek -, majd megfogom a rangidős tálját, elsétálok az ő kajahelyéig, leteszem a tálat, és így sorban mindenkinek a kajáját kiteszem, majd szintén a rangidőssel kezdve egyenként "ráküldöm" őket a kajára "Tiéd" parancsszóval, amíg ez meg nem történik, szintén bármit csinálhatok, a kutyák maximum nézhetik a kajájukat.

2014. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tüzetesen? Menj el a Cerbibe, vagy hívj kiképzőt, aki megnézi, hogy konkrétan neked konkrétan azzal a kutyával mit kell változtatnod, mert nincs általános recept. Annyi apróságon múlik, hogy lehetetlen felsorolni, de hozzáértő szemnek azonnal feltűnik, akkor rögtön tudod javítani.
2014. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!