Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának melyiket? Mopsz...

Első kutyának melyiket? Mopsz v francia bulldog v staffordshire bullterrier?

Figyelt kérdés
Első kutyának szeretném lakásba.Egy olyan kutyit szeretnék ,aki kis duci,szerethető,és simizhetem egész nap.Nem tudom melyiket válasszam.És ha mopsz akkor inkább fekete vagy beige?:/

2014. jan. 18. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy mopsz, vagy francia bulldog. De így is bele kell számítanod, hogy Ők is igénylik a mindennapos sétát, lefárasztást, nem vannak el egész nap a lakásban. nekem egy ismerősöm akivel kutyát szoktam sétáltatni, neki mopsza van, és rengeteg energiája van a kiskutyának. Ki nem néztem volna, egy ilyen husi kutyából, hogy ennyit tud futni. Meg ugye a nyomott orr miatt is vigyázni kell. Francia bulldog is jó lakásba, de tényleg sok az energiájuk, le kell őket fárasztani minden nap. :) A bullt nem ajánlom, első kutyának pláne lakásba nem jó. Amúgy bár a fekete mopsz ritkább, de nekem mégis jobban tetszik a beige. :) Tudod már melyik kennelből lesz az új családtag? :)
2014. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak az a duci,akit elhizlalnak,ami a kutyának egészségtelen.

Simizni egész nap egy plüsskutyát lehet,az élővel foglalkozni kell.

A staffbullt felejtsd el,tapasztalatot igényel és nagyon aktív kutya.


A buldog és a mopsz pedig meglehetősen nyomott orrú,hajlamosak betegségekre,csak jó tenyésztőtől garanciával szabad vásárolni.

A mopsznak nagyon hullik a szőre és nyáron vigyázni kell vele,mert könnyen hőgutát kap és elpusztul.

A buldog valamivel könnyebb de náluk is figyelni kell az időjárásra.


Kutyát nem szín alapján választunk,hanem jellem alapján.Melyik kutya illik a családunkba...fajtán belül is vannak aktívabb és kevésbé aktív egyedek.

Ha othonülős család vagytok,akkor kevésbé aktív egyedet kell választani,tök mindegy milyen a színe.

Azzal elég 3-4x lemenni sétálni és az sem megerőltető.

Ha aktívabb család vagytok,akkor aktívabb kutya is kell,több sétával,játékkal.

A napi 3 séta a minimum bármilyen kutyánál.Pelenkára,alomra szoktatni nem helyes,nem is lehet és nem is egészséges.A kutyának sétálnia kell.


Ha tenyésztőtől vásárolsz,akkor bőven kapsz információt,na meg egy egészséges egyedet.

Ha szaporítótól veszel kutyát 30-40 ezerért,akkor a dokira a gatyádat ráköltöd.

2014. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a staffi felejtős,a francia bulldog és a mopsz jöhet szóba...a mopsz édibédi és akaratos, a francia bulldog nagyon makacs...első kutyának nem feltétlenül könnyűek, de megoldható.


Itt inkább a fogalomtisztázás kéne: egy francia bulldog (nekem is az van) nem igényel kevés mozgást, sőőőt. aktívak nagyon, otthon csicsikálnak, de egyébként nem. Ha kis ducik lesznek, akár mopsz, akár francia bulldog, előbb utóbb bajod lesz a lábaikkal...a súlyukra nagoyn kell figyelni, mert nagyon zabagépek:P


mindkét fajta nagyon beteges, hőguta 25 fok felett esélyes, egész nap hűteni kell őket, ugyanakkor vigyázni kell nehogy megfázzanak...a telet sem bírják, megfáznak. Számos allergiájuk van (azért pukiznak, büfiznek blabla, mert borzalmas az emésztésük), ami jelentkezik a gyomornál, bőrön, sebeket kaparhatnak magukra, a fülükön puklik jöhetnek ki, hólyagok a lábujjaik között...brutális.Relatíve sajnos sok köztük az epilepsziás, szívbajos is. Gyakoriak náluk a szembetegségek (harmadik szemhéj és társai)...


úgyhogy ezeket mindenképpen mérlegelni kell...szaporítónál 30-50 ezer ft-ért vehetsz, de akkor számolsz azzal, hogy nem tudni kik a felmenői, azok menniyre voltak betegek stbstb, így bármi kijöhet náluk, az orvosi költségeik nagyon magasak.


ha tenyésztőtől veszel, angyon meg kell nézni, hogy honnan, de bulldogos/mopszos körökben tudnak neked tippeket adni...ott 100-150 ezerért már kapsz olyat, akinek a szülei szűrtek. Nem mondom, hogy ők soha az életben nem lesznek betegek, de előnyből indulnak...


én a mopszot mondanám egyébként és feketét, ha engem kérdezel.

2014. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen hogy valaszoltatok!:) megfogadom a tanacsokat!!:)
2014. jan. 18. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Első kutyának a staffi az ki van zárva. A mopsz és a francia bulldog mindkettő megfelel első kutyának, nincs is nagy mozgásigényük. Személy szerint nekem a francia bulldog sokkal jobban tetszik.

Azt szerintem ne mi mondjuk meg hogy milyen színű mopszot vegyél..

2014. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem is vagy a mopsz, vagy a francia bulldog... VAGY mindkettő!!! :DD
2014. febr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!