Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerika Staffordshire Terrier...

Amerika Staffordshire Terrier szuka mellé egy szuka Bullterrier?

Figyelt kérdés
Egy két dolgot leszögeznék. Jelenleg egy 6 hónapos Staffim van(törzskönyves, nem szaporítótól vásárolt)nem fogom ivartalaníttatni . Szeretne a család mellé egy Bullterriert természetesen nem szaporítótól , hanem tenyésztőtől és ő sem lesz ivartalanítva. Szerintetek ez a két határozott jellemű kutya meg lesz egymással ? Bullterrierem volt már régebben, de két szuka kutyám nem. Itt nem arra gondolok, hogy az elején,hanem, hogy a későbbiekben . Természetesen a mostani kutyám is jár kutyaiskolába a másikat is el fogom vinni. Viszont sok helyen olvastam ,hogy a két szuka páros durvább mint két kan, nem tudom mi az alapja nem indokolták meg. Helyileg, anyagilag adott minden hozzá csak össze vagyok zavarodva mivel ahol vettem a Staffit a tenyésztő szerint nem lesz gond,de viszont felkerestem egy két Bullterrier tenyésztőt ők nem ajánlották.
2013. dec. 23. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám, várható lesz jó pár balhé és nem, ez nem teljesen nevelés kérdése!
2013. dec. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek. Hál isten eddigi kutyáim mind jól "viselkedtek" , Bullterrierem,Argentin dogom volt előtte már, nem egyszerre. Elég határozott,de szót fogadó kutyák voltak és már most látom, hogy ez a Staffi is az lesz nagyon könnyen tanul és szeret is.
2013. dec. 23. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Hát nyilván nem törvényszerű a balhé, de azért eléggé borítékolható. Egyik barátomnak szuka rottija és szuka boxerja volt egyszerre. Mindkettő jólnevelt kutya volt és mégis volt pár balhé.

2013. dec. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Egyébként egy 6 hónapos kutya mellé amúgy sem célszerű még egy kutyát venni, mert még a 6 hónapos is nevelésre szorul, még most lesz kamasz, ha meg valami balul sül el, akkor a kölyök a rossz példát hamar átveheti a staffitól, aztán két kutyával ebben a korban még nehezebb szerintem .

2013. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem meg sokkal egyszerűbb a kettőt egyszerre tanítani .
2013. dec. 24. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
És mi a problémád az ivartalanítással?
2013. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az,hogy egy jó minőségű tk-s kutyát hülyeség, kivéve,ha soha nem akar a tulaj egy almot se, lehet vigyázni rá, hogy ne legyen "baleset"se. Viszont a többi kutyánál kötelezővé tenném és büntetném is aki nem ivartalanítja, nincs szükség keverek, fajta jellegű kutyákra.. tele vannak a menhelyek ..
2013. dec. 25. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!